You are here
Samsung 850 Evo – to się nazywa SSD News 

Samsung 850 Evo – to się nazywa SSD

Szukacie szybkiego, a zarazem ogromnego (pojemnościowo) magazynu na dane? Jeśli nie odstrasza was stosunkowo wysoka cena, 850 Evo od Samsunga to sprzęt dla was.

Samsung 850 Evo

Portfolio dysków flashowych Samsunga wzbogaciło się właśnie o kolejny tym razem 4-terabajtowy model z rodziny Evo. Choć pojemność może wydawać się za duża jak na potrzeby co poniektórych, zapewniam – znam wielu fanów elektroniki użytkowe dla których jeden lub dwa terabajty to stanowczo za mało. Wymagające gry, wielogodzinne filmy w wysokich rozdzielczościach oraz tony zdjęć – gdzieś trzeba magazynować wspomniane pliki. Ważne jest, aby miejsce przechowywania było bezpieczne…

850 Evo – wysoka pojemność, szybkość i bezpieczeństwo

To nie slogan reklamowy, ale fakt. Tytułowy SSD może pochwalić się kontrolerem Samsunga MHX, który pozwala na zapis z prędkością równą 540 MB/s oraz odczyt wynoszący 520 MB/s – to robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż dane mogą być szyfrowane 256 bitowym kluczem AES. Nie bez znaczenia dla wygody jest także relatywnie niski pobór energii, wynoszący maksymalnie 70 mW.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wysoka cena dysku. 1500 dolarów to kwota potężna, oczywiście patrząc przez pryzmat wykorzystania przez przeciętnego Kowalskiego.

Źródło: SamMobile

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment