Samsung brata się z branżą gier

Południowokoreański gigant wprowadza do swoich telewizorów Smart TV nową usługę. Jeszcze w lipcu w ofercie Samsung Apps pojawią się gry wideo, dedykowane telewizorom wspomnianego producenta.

Pomysł wydaje się trafiony. Nie każdy chce i potrzebuje kupować od razu konsolę albo podłączać pod telewizor komputer stacjonarny, aby „od święta” pograć w ulubioną produkcję. Rozwiązanie Koreańczyków wydaje się zbawienne. Bez plątaniny kabli, czy marnowania cennego czasu na podpinanie sprzętu możemy cieszyć się elektroniczną rozrywką, a wszystko pod kontrolą zwykłego pilota do telewizora.

Dodatkowym atutem wspomnianej inicjatywy jest spojrzenie na elektroniczną rozrywkę z zupełnie nowej (dużej) perspektywy. Oferta gier z czasem ma się powiększać, jednak konkretne tytuły na tę chwilę nie są jeszcze znane. We wspomnianą produkcję zagrają właściciele telewizorów Samsung Smart TV z 2013 (seria F modele z serii 7 i wyższe) oraz 2014 roku (seria H modele z serii 6 i wyższe).

Pierwszym tytułem, który pojawi się na platformie Samsunga, będzie jeden z reprezentantów popularnej serii wyścigów samochodowych od EA, a mianowicie – Need for Speed: Most Wanted. Gdyby jakimś cudem umknął wam tytuł, to poniżej zapoznać się możecie z materiałem filmowym, który w małym stopniu przybliży mu świat NFS:

http://www.youtube.com/watch?v=1ed08CAvToY

Zapytacie w, jaki sposób będziemy sterowali naszym wirtualnym alter ego? Otóż to, co się dzieje na ekranie telewizora, będziemy mogli kontrolować, przy pomocy pada, pilota telewizora Samsung, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji „gry” na smartfonie lub tablecie. Samsung promując nową usługę, przez 4 miesiące od daty premiery gry nie będzie pobierał dodatkowych opłat za debiutujący na platformie tytuł.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...