You are here
Samsung Galaxy A70 – producent mierzy wysoko artykuły News 

Samsung Galaxy A70 – producent mierzy wysoko

Widocznie w produkcji smartfonów nastała nowa era, gdzie wyświetlacze mają upodabniać się do ekranów kinowych. Można stwierdzić, że zaczęło się od Sony, ale teraz to już w zasadzie nieważne. Ważne jest to, kto lepiej przygotuje sprzęt, a Samsung Galaxy A70 zdaje się być przygotowany całkiem sensownie. Oto co oferuje.

Samsung Galaxy A70

Seria A od Samsunga zaczyna sobie coraz śmielej poczynać na rynku, co klientów marki powinno cieszyć. Średnia półka to czasem najlepszy z wyborów, jeżeli nie zależy nam na tym, by koniecznie mieć w kieszeni flagowca. W tym przypadku, jeżeli polskie ceny utrzymają się na podobnym poziomie, nowy smartfon Koreańczyków może okazać się sporym sukcesem.

Samsung Galaxy A70

Pierwsze co rzuca się w oczy, kiedy ogląda się zdjęcia nowego Samsung Galaxy A70, to jego… wysokość. Tak, smartfon nie należy do najmniejszych, a wszystko przez proporcje ekranu, które w tym przypadku wynoszą 20:9. Sam wyświetlacz ma przekątną 6.7 cala, a wykonano go w technologii Super AMOLED. Sama rozdzielczość wyświetlanego obrazu go Full HD+, czyli 1080×2400 pikseli. Pod ekranem umieszczono czytnik linii papilarnych, ale zdaje się, że nie ten sam, który zagościł w ostatnich flagowcach producenta. Po problemach z nim związanych, to zdecydowanie dobra informacja dla wszystkich klientów, którzy ostrzą sobie zęby na Galaxy A70.

Prawie 7 cali robi wrażenie, bo to też jeden z najwyższych telefonów na rynku. Widocznie w Samsung postanowiono rozwijać smartfony w kierunku „wrażeniowości”, co może okazać się sukcesem. W końcu wiele osób tylko na urządzeniach mobilnych konsumuje dziś treści, a do tego potrzeba jednak sporej powierzchni. Przynajmniej, jeżeli chce się mieć odpowiednie wrażenia. Nie bez powodu też Netflix testuje obecnie plan taryfowy, gdzie to właśnie użytkownicy na mobile, mają płacić mniej za subskrypcje.

Specyfikacja Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70 to dalej jednak średnia półka, co nie oznacza, że jego specyfikacja jest kiepska. Procesorem zarządzającym został tutaj Qualcomm Snapdragon 675. To „spadkobierca” procesora z numerem 660, więc idealnie powinien sprawdzać się w tego typu sprzętach. Jeżeli chodzi o wartość RAM, to klienci dostaną do wyboru dwie wersje – 6 oraz 8 GB. Inaczej sytuacja wygląda z ilością miejsca na dane, bo tego będzie tylko 128 GB. Na szczęście można skorzystać z karty microSD, a to pozwoli na poszerzenie o kolejne 512 GB maksymalnie.

Na przednim panelu, który jest oczywiście wyposażony w notch po postacią wcięcia w górnej jego części, umieszczono kamerę do selfie. Jej specyfikacja może imponować, bo znajduje się tam matryca 32 Mpix. Podobnie imponująco prezentują się główne aparaty, umieszczone na pleckach urządzenia. Mamy tam bowiem potrójny zestaw, a największa z matryc ma 32 Mpix. Wrażenie robi przysłona, bo F1.7 zapewni bardzo dużo światła, więc robienie zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych powinno być zdecydowanie łatwiejsze. Szeroki kąt to drugo obiektyw i ten ma 8 Mpix (123 stopnie), a za głębie odpowiada trzeci z obiektywów (5 Mpix). Akumulator jest odpowiedniej wielkość, jeżeli weźmie się pod uwagę rozmiary smartfona. Ma on bowiem 4500 mAh i wspiera ładowarki do 25W.

Ile zapłacimy za nowego Samsunga?

Wprawdzie jeszcze nie udostępniono informacji o tym, ile Samsung Galaxy A70 ma kosztować, to jeden ze sklepów trochę się pośpieszył. Tym razem padło na Rosję, gdzie za urządzenie przyjdzie zapłacić w przeliczeniu na złotówki około 1 800. Nie wiadomo, czy faktycznie tyle będzie kosztował nowy smartfon od Samsunga, ale cena wydaje się odpowiednia. Podejrzewamy, że w Polsce może sięgnąć do około 2 tysięcy złotych. Więcej informacji na temat nowego sprzętu powinniśmy otrzymać 10 kwietnia, czyli już niedługo. Zobaczmy wtedy, ile finalnie przyjdzie nam zapłacić za smartfona.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / SamMobile / Samsung

Related posts

Leave a Comment