a8 750x300 1

Samsung Galaxy A8 i jego bebechy

Na rynku pojawi się niedługo nowe dziecko koreańskiego producenta. Samsung rozpieszcza swoich fanów coraz to nowszymi modelami telefonów, ale tym razem ograniczył się tylko do terytorium Chin. Przynajmniej tak głoszą nieoficjalne informacje o Galaxy A8.

 
a8 750x300 1
 
O samym wyglądzie urządzenia wiadomo niewiele. Prawdopodobnie będzie ono zbliżone do wersji A7, niemniej Samsung potrafił już zaskakiwać i niewykluczone, że i tym razem tak się stanie. Można za to z całą stanowczością stwierdzić, że podobnie jak w ostatnich modelach wypuszczanych na rynek, również w Galaxy A8 dostaniemy stałą, metalową obudowę. Również gabaryty sprzętu sugerują, że Samsung stawia na jakość. A8 będzie chudziutkie, bo jak inaczej nazwać sprzęt o grubości 5,9 mm (A7 miał „aż” 6,3 mm), który waży zaledwie 140 gramów?
Więcej wiadomo o samych bebechach urządzenia, choć do czasu ogłoszenia oficjalnej specyfikacji dużo może się jeszcze zmienić. Sercem smartfona będzie Qualcomm Snapdragon 615. Ośmiordzeniowy procesor nie znajduje się wprawdzie na najwyższej półce, ale taktowanie 1,7 GHz oraz 1 GHz powinny zapewnić A8 całkiem sprawne działanie. Pomóc w tym mają 2 GB RAM, które dostanie słuchawka. Dla użytkownika będzie przewidziane 16 GB pamięci, którą prawdopodobnie da się jeszcze rozszerzyć przez kartę microSD, ale o tym na razie nic nie wiadomo.
 
a8 750x300 2
 

Ciekawie zapowiada się aparat, który ma się znaleźć na pokładzie Galaxy A8. Ma to być aż 16 megapikseli, które do tej pory zarezerwowane były dla tych największych i najdroższych modeli takich jak Galaxy S6. A8 jest więc ewenementem, szczególnie jeżeli polityka Samsunga pozostanie bez zmian i telefon dalej będzie należał do średniej półki cenowej. To nie wszystko, A8 będzie największym z urządzeń danej serii. Ekran będzie miał przekątną aż 5,7 cala (Full HD Super AMOLED).

Zapowiada się więc, że Galaxy A8 przełamie trochę barier. Większy, smuklejszy i miejmy nadzieję tańszy niż flagowce Samsunga, które obecnie widzimy na rynku. Dodajmy do tego pojemny akumulator (3050 mAh), obsługę standardu LTE i Androida 5.0.1, a dostajemy naprawdę interesujący smartfon. Aż szkoda, że Samsung planuje wypuścić Galaxy A8 tylko na chiński rynek, Po cichu liczymy na to, że jednak zmieni zdanie.
Źródło: Sammobile
Fot: Samsung

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...