Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 oficjalnie

Dzisiejsza premiera najnowszego dziecka Koreańczyków nie była zbytnią niespodzianką. O smartfonie wiedzieliśmy już praktycznie wszystko. Co nie zmienia faktu, że Galaxy Note 7 to potęga!

Samsung Galaxy Note 7

 

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o nowym dziecku Samsunga chyba każdy wypatrywał w nim pewnego rodzaju odświeżenia. Ostatnia generacja flagowców nie przyniosła drastycznych zmian. Jeżeli chodzi o Galaxy Note 7 to nie mamy co na nie liczyć. Smartfon z wyglądu bardzo przypomina Galaxy S7 Edge, ale nie jest to przywara, bo ponoć leży w dłoni znacznie lepiej niż wspomniany model. Nie uświadczymy już kłopotów z przypadkowym wciśnięciem ikony na ekranie.

To nie lada wyczyn, bo mówimy tutaj o urządzeniu, które ma przekątną ekranu 5,7 cala (2560×1440 px, 518 ppi). Wydaje się jednak, że bez większych problemów będzie można je obsłużyć jedną dłonią. Dla tych, którzy wyczekiwali pojawienia się stylusa, ten umieszczony został w identycznym miejscu jak w przypadku poprzednika. Tylko, że tym razem rozpoznaje aż 4096 stopni nacisku. Oznacza to, że będzie wyjątkowo precyzyjnym urządzeniem. Warto także dodać, że Galaxy Note 7 jest wodoodporny – nawet w sytuacji, gdy przestrzeń w której znajduje się rysik będzie pusta.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Duży nacisk Samsung położył na bezpieczeństwo smartfona. Zabezpieczyć go można już nie tylko za pomocą odciska palca, ale także z wykorzystaniem swojego… oka. Tak, skaner tęczówki stał się faktem. Czy faktycznie jest to rozwiązanie, którego klienci potrzebowali? To już kwestia dyskusyjna, ale możemy założyć, że niedługo skaner stanie się standardem w każdym telefonie. Ciekawe jest to, że po odpowiednim skonfigurowaniu nie trzeba będzie np. zdejmować okularów, by odblokować telefon.

Co jeszcze oferuje Samsung Galaxy Note 7? Ośmiordzeniowy procesor, 4 GB RAM LPDDR4 oraz 64 GB miejsca na dane (plus możliwość rozszerzenia za pomocą karty microSD). Akumulator ma pojemność 3500 mAh, a oba aparaty wyglądają na więcej niż przyzwoite. Główny ma matrycę 12 Mpix z przysłoną f/1,7. Ten do selfie ma „tylko” 5 Mpix, ale przysłona jest taka sama, co oznacza, że zdjęcia będą wychodziły nawet w kiepskim oświetleniu. Sprzęt działał będzie na Androidzie 6.0.1, a nowością będzie jest złączę USB typu C. Ile smartfon będzie kosztował? Jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Samsung
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...