pokemony

Trener fitness: Pokemony to dobry sposób na formę

Pokemon Go to prawdziwy hit aplikacji mobilnych. W samej Polsce gra w nią ponad 5 mln użytkowników. Czy jednak zbieranie kreskówkowych potworków ma jakąś wartość dodaną?

Popularność aplikacji Pokemon Go ciągle wzrasta i wkrótce stanie się niemal tak popularna, jak Twitter, który na rynku jest od wielu lat. Żadna gra jeszcze tak skutecznie nie zmotywowała ludzi do wychodzenia z domu. I żadna nie spowodowała, że… ludzie zaczęli wychodzić na dwór . Czy jednak to jest forma aktywności, która może wpłynąć na naszą formę? W końcu niektórzy „pokemoniarze” chwalili się przebytymi jednorazowo nawet 30 kilometrami!

poekemony

O opinię spytaliśmy specjalistę – Sylwestra Kopra, instruktora FTI Cycling oraz trenera fitness i crossfit prowadzącego firmę Coper Trainers z Trójmiasta.

– W tym wypadku są to przede wszystkim spacery, czyli wysiłek w niskiej intensywności. Bez wątpienia sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, zwłaszcza gdy są to długie poszukiwania pokemonów – tłumaczy Sylwester Koper.

Co więcej, często ta aktywność jest pierwszą od wielu lat dla młodych ludzi, którzy ze sportu nie czerpią przyjemności.

pokemony

– Z pewnością jeśli miałbym wymieniać plusy tej aplikacji to jest nią aktywizacja siedzącej przy komputerach młodzieży do ruchu i czerpania z niego przyjemności – dodaje Koper.

Czyżby więc krytyka jaka dotyka PokemonGo była nie do końca zasłużona? Oczywiście bezwzględnie należy unikać grania np. podczas prowadzenia auta, ale z drugiej strony aplikacja pomogła milionom ludzi wyjść z domu i zacząć bardziej aktywne życie. 

pc, fot. es 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...