Samsung Galaxy Note 8 — premiera odbędzie się już 23 sierpnia

Południowokoreański producent opublikował na Twitterze wpis z grafiką zawierającą informację o dacie premiery długo oczekiwanego Samsunga Galaxy Note 8. Jestem podekscytowany.

Galaxy Note 8

Rzadko kiedy premiera smartfona, nawet flagowego wzbudza we mnie tak mocne emocje. Jestem obserwatorem rynku mobile oraz fanem nowych technologii, co może po części tłumaczyć moje podekscytowanie. Główny powód jest jednak inny — Samsung Galaxy Note 8 będzie bezpośrednim następcą Note 7, który okazał się smartfonem wręcz “wybuchowym”. Wieszczono już definitywny koniec serii Note, ale Samsung pokazał, że nie zamierza składać broni i odzyska zaufanie swoich klientów.

Samsung Galaxy Note 8 Unpacked

Pierwsi dziennikarze zostali już zaproszeni na specjalnie w tym celu zorganizowaną konferencję, na której tytułowy producent pokaże swoje najnowsze dzieło. Żyjemy jednak w czasach, w których nawet średnio techniczni konsumenci pragną uczestniczyć w wydarzeniach takich jak wspomniany Unpacked. Z tego też powodu, Koreańczycy zdecydowali się na udostępnienie streamu z konferencji, który chętni odnajdą na jednej ze specjalnie przygotowanych witryn Samsunga. Chwali sie.

Nie przedłużając, informuję, że event odbędzie się już 23 sierpnia, czyli za nieco ponad miesiąc. Grafika promująca wydarzenie zdradza nam jednak pewne szczegóły, które w połączeniu z przeciekami dają nam ogólny pogląd na to, jakim urządzeniem będzie Samsung Galaxy Note 8. Widzimy, że producent zastosuje w rzeczonym modelu ekran podobny do tego znanego z Galaxy S8, czyli wariant niemal pozbawiony ramek. Jako że na grafice promocyjnej widać także rysik S Pen, który zdaje się wskazywać napis Do bigger Things, możemy być niemal pewni tego, że producent zaimplementuje szereg nowinek związanych z piórkiem dotykowym.

W kwestii specyfikacji technicznej możemy posiłkować się jedynie nieoficjalnymi doniesieniami, które sugerują, że sprzęt zostanie wyposażony w ekran Super AMOLED o rozdzielczości 6 lub 6,3-cala i proporacjach 18,5:9, układ Qualcomm Snapdragon 835 (wymiennie z Exynosem 8895), 6 GB RAM oraz minimum 64 GB pamięci flash. Aparat nie będzie zaskoczeniem — standardowe już 12 Mpix w opcji z dwoma obiektywami. Specyfikację domyka informacja o wbudowanym akumulatorze o pojemności 3000 mAh.

Naprawa wizerunku

Samsung wystawił zaufanie fanów marki na ogromną próbę. Afera związana z wybuchającym Note 7, który finalnie został wycofany ze sprzedaży pogorszyła wizerunek giganta. Ten podszedł do sprawy niezwykle rozsądnie. Przedstawiciele przyznali się do błędu, przeprosili klientów, jednocześnie proponując zwrot pieniędzy lub zamianę na inne urządzenie. Cały czas podkreślano przy tym, że problemem była wyłącznie bateria, a w zasadzie sposób jej budowy. Chcecie dowodów? Proszę bardzo…

Samsung kilka tygodni temu wprowadził do sprzedaży model Galaxy Note Fan Edition, który jest w zasadzie ostatnim przedstawicielem serii Note, w którym podmieniono jedynie wadliwą baterię. Skoro nowy smartfon nie stwarza już problemów, winne całego zamierzania było wyłącznie feralne ogniwo. Swoją drogą Samsung nie mógł pozwolić sobie na marnotrastwo kosztownej linii produkcyjnej. Sprytnie. Oczywiście premiera rzeczonego sprzętu odbyła się dopiero po zweryfikowaniu opinii o ostatnim flagowcu, czyli Galaxy S8. Ta była oczywiście pozytywna, co pozwoliło, na choć częściowy powrót zaufania klientów.

Teraz będziemy świadkami premiery Samsung Galaxy Note 8, który może, choć nie musi okazać się wielkim sukcesem sprzedażowym. Pytanie, jak wielu konsumentów zdecyduje się na wydanie ponad 4 000 złotych (przewidywana cena) na sprzęt, którego poprzednik sprawiał mnóstwo problemów.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...