MIUI 9

MIUI 9 — znamy listę smartfonów Xiaomi wytypowanych do otrzymania aktualizacji

Czas płynie, a oczekiwanie na premierę MIUI 9 dobiega końca. Finalna wersja oprogramowania zostanie zaprezentowana już w najbliższą środę, ale już dziś chętni mogą przetestować jej działanie na swoich urządzeniach. Jakich konkretnie? Lista jest naprawdę długa.

MIUI 9

Oczekiwanie na aktualizację Androida w wykonaniu chińczyków trwało długo. Nie mniej MIUI 9 to potężna dawka nowości, z których korzystanie może okazać się naprawdę wygodne i pomocne. Istotne jest tutaj jednak to, że lista smartfonów, które otrzymają rzeczoną aktualizację, przyprawia o zawrót głowy. Nie spodziewałem się, że wśród stosunkowo świeżych flagowców znajdziemy tutaj także budżetowe konstrukcje sprzed kilku lat. Xiaomi, właśnie tak powinno traktować się swoich klientów.

MIUI 9 — ruszyły testy

Z otwartych testów oprogramowania MIUI 9 mogą skorzystać wszyscy użytkownicy sprzętów takich jak:

Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Mi Pad 2, Mi Pad 1, Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note, Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S, Redmi 1

Oznacza to, że najnowsza wersja oprogramowania trafi do naprawdę ogromnej liczby userów. Nie jestem pewien czy którykolwiek z innych popularnych producentów smartfonów może pochwalić się podobnym postępowaniem. Wracając do kwestii wersji testowej — obecnie możemy zainstalować jedynie wariant chiński. ROM Globalny pojawi się najprawdopodobniej dopiero w przyszłą środę. Pierwszeństwo w otrzymaniu nadchodzących aktualizacji będą miały urządzenia takie jak Xiaomi Mi6, Redmi Note 4X oraz Redmi Note 4. Jak mniemam, na rozszerzenie procesu update o kolejne modele nie będziemy musieli czekać specjalnie długo.

Co nowego w MIUI 9?

Oprogramowanie wniesie szereg przydanych zmian, wśród których znajdziemy między innymi funkcję wyświetlania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie, trybu Picture-in-Picture oraz zwiększone możliwości personalizacji. Ostani z wymienionych punktów zaciekawił mnie jednak najmocniej. MIUI samo w sobie znane jest z bogatego panelu ustawień oraz podatności na customizację. Właśnie dlatego wyszczególnienie wspomnianej informacji wydaje się czymś niecodziennym i zapowiadającym “coś ekstra”.

MIUI 9 ma wyróżniać się stabilnością, lekkością oraz szybkością i jestem skłonny w to uwierzyć. Dziś liczy się optymalizacja i nawet przeładowane po brzegi funkcjami oprogramowanie powinno wykazywać się wysoką wydajnością na niekoniecznie mocnym sprzęcie.

Xiomi lepsze

MIUI 9 to także doskonała okazja na pokazanie światu, że dobre smartfony nie muszą być drogie. W zasadzie maksyma ta przyświeca producentowi od dawna, ale z doświadczenia wiem, że oprogramowanie MIUI nie zawsze było dopracowane w stopniu, do którego przywykli użytkownicy smartfonów Samsunga, Apple, HTC czy LG. Jako że o MIUI 9 jest ostatnio głośno i jak podejrzewam głośno będzie jeszcze przez co najmniej kilka tygodni, producent ma szansę przekonać do siebie kolejnych klientów. Klientów z Europy oraz USA, gdyż na rynkach Azjatyckich Xiaomi radzi sobie lepiej niż dobrze.

To tyle jeśli chodzi o niepotwierdzone informacje. Na ten moment powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną premierę MIUI 9, która odbędzie się już w najbliższą środę.

Źródło: en.miui

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...