You are here
Samsung  Galaxy S4 Zoom oraz Galaxy NX zaprezentowane! mobile 

Samsung Galaxy S4 Zoom oraz Galaxy NX zaprezentowane!

Koreańczycy od pewnego czasu zapowiadali pojawienie się typowo fotograficznych modeli z serii Galaxy, jednak to co zobaczyliśmy wczoraj przeszło najśmielsze oczekiwania.

samsunggalaxys4.750x300

Pierwszym z urządzeń jest następca Galaxy Camera, czyli model S4 Zoom pracujący pod kontrolą Androida Jelly Bean 4.2.2. Atutem modelu będzie dziesięciokrotny Zoom optyczny z ogniskowymi 24 do 240 na klatkę. Sensor BSI CMOS z rozdzielczością 16 Mpx, również może przyciągnąć amatorów fotografii.

20130514081422 samsung-galaxy-S4-Zoom 0

W smartfonach zazwyczaj stosuje się doświetlenie w postaci diody LED, lecz w przypadku modelu S4 ZOOM jest inaczej. Samsung postanowił zamontować ksenonową lampę błyskową, co znacząco polepszy jakość zdjęć.

Hasłem pod jakim reklamowany jest nowy model to „Talk and zoom”, co jest w pełni zrozumiałym zabiegiem. Mimo czysto fotograficznego ducha, urządzenie dalej posiada podstawowe funkcje telefoniczne.

Chris-Gampat-The-Phoblographer-Samsung-Galaxy-NX-Camera-product-photos-8-of-8

Drugim sprzętem pokazanym przez Samsunga jest Galaxy NX, któremu zdecydowanie bliżej do aparatu fotograficznego z prawdziwego zdarzenia.  Bezlusterkowiec z wymienną optyką, do którego będziemy mogli podłączyć inny obiektyw Samsunga NX. Matryca zastosowana w urządzeniu to ta znana z Samsunga NX300.

Dobrym posunięciem jest wyposażenie NX w 4.8 calowy ekran LCD oraz specjalny hybrydowy autofocus.

Obie propozycje Samsunga wydają się doskonałymi produktami, jednak czy tak naprawdę potrzebujmy smartfono-aparatu?

Related posts

Leave a Comment