gv 750x300

Samsung Galaxy View i 18,4 cala

Samsung Galaxy View to urządzenie ze wszech miar niezwykłe. Patrząc na jego wymiary, trudno nam uwierzyć, że ktoś w biurze Samsunga zdecydował się na jego produkcję. Ten sprzęt jest po prostu … dziwny.

 
gv 750x300
Zastanówmy się przez chwilę, do czego możemy używać tabletu, którego przekątna ekranu ma 18,4 cala? Nie zabierzemy go ze sobą raczej do tramwaju i mimo tego, że ma specjalny uchwyt umieszczony na obudowie, chyba nie został w ogóle dostosowany do przenoszenia. Jego częścią jest bowiem podstawa, która pozwala na ustawienie Galaxy View w pozycji namiotu. To wygodne, bo sprzęt waży ponad 2,5 kilograma.
W komunikacie Samsunga, próżno szukać słowa „tablet”. Galaxy View przedstawiane jest jako urządzenie multimedialne, które służy do dostarczania rozrywki poprzez np. streaming video. Jest też największym urządzeniem działającym na systemie Android 5.1. Wszystko ma największe, ale niestety nie oznacza to, że najlepsze. Mimo przekątnej 18,4, rozdzielczość to zaledwie 1920×1080 px, co przekłada się na ppi na poziomie 119. To niewiele, ale widać twórcy założyli, że filmy i multimedia oglądane będą z daleka. Bardzo sensowne jak na urządzenie z dotykowym ekranem, prawda?
 
gv 750x300 2
Cena Galaxy View nie została jeszcze podana, ale mówi się o około 600 dolarach. W chwili, gdy na rynku znaleźć można telewizory w podobnej cenie, mające w sobie funkcję Smart, zasadność produkcji tego typu urządzenia spada do zera. Można przecież wykorzystać dongle (np. Chromecast) i uzyskać to samo, co oferuje Galaxy View. Teoretycznie, możemy z urządzeniem Samsung się poruszać i zabierać je ze sobą np. do znajomych. Tylko kto będzie chciał brać ze sobą sprzęt o szerokości 45 centymetrów i ważący tyle co siatka ziemniaków?
Martwi też akumulator, który ma zapewnić do 8,5 godziny pracy. To zaledwie 5700 mAh i jakoś wątpimy, żeby Galaxy View mogło wytrzymać tak długo bez ładowania. Na pokładzie znajduje się ośmiordzeniowy procesor (1,6 GHz), 2 GB RAM i 32 GB dla użytkownika. Na szczęście, jest też miejsce na kartę microSD. Galaxy View ma obsługiwać LTE Cat. 6, Wi-Fi oraz Bluetooth 4.1, a z przodu znajduje się kamera do rozmów video (2,1 Mpix).
Źródło: SamsungTomorrow
Fot: jw.
___________________
Po tablety zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...