Samsung odpowiada za podzespoły Google Pixel 3 XL

Google, jak powszechnie wiadomo, nie wytwarza komponentów swoich smartfonów. Dawna seria Nexus oraz obecna linia Pixel to produkty, do których produkcji wykorzystano podzespoły wyprodukowane przez firmy trzecie takie jak LG czy HTC. Mało kto pomyślał, że do listy dołączy także Samsung, który odpowiada za wyświetlacze montowane w nowym Pixelu.

Samsung

Od samej premiery Google Pixel 3 XL smartfon chwalony jest za kapitalny ekran. Wszyscy twierdzą jednogłośnie, że firma idealne dobrała rzeczony element do całości konstrukcji i choć nie miałem jeszcze okazji bawić się świeżynką wydawniczą od Google, jestem skłonny w to uwierzyć.

Wyświetlacz od Samsunga

Sprawa wyszła przy okazji rozbiórki urządzenia, którego podjął się iFixit. Serwis dokonuje podobnego przeglądu niemal po każdej premierze flagowych smartfonów, a co za tym idzie, kwestią czasu było, kiedy specjaliści wezmą na tapet nowego Pixela. Jaki był cel procesu? Dzięki niemu mogliśmy poznać dokładne podzespoły oraz stopień trudności wymiany poszczególnych części.

Właśnie dzięki wspomnianej rozbiórce mogliśmy dowiedzieć się, że za produkcję chwalonych wyświetlaczy Google Pixel 3 XL odpowiada, nie kto inny, jak Samsung. Wiedza ta utwierdza mnie w przekonaniu, że południowokoreański producent w kwestii tworzenia wyświetlaczy radzi sobie lepiej niż dobrze.

Źródło: iFixit

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...