Samsung i LG nie zamierzają używać ekranów 4K w swoich smartfonach

Na chwile obecną Sony Xperia Z5 Premium jest jedynym smartfonem wyposażonym w ekran o rozdzielczości 4K. No i najprawdopodobniej to się prędko nie zmieni, ponieważ inne firmy nie są zainteresowane wykorzystaniem tak wysokiej rozdzielczości w swoich słuchawkach.

samsunglg

Sony Xperia Z5 Premium jest w stanie wyświetlić obraz w jakości 4K. Jednak przy normalnym użytkowaniu nie korzysta z tak wysokiej rozdzielczości. Dopiero po wejściu w aplikację galerii możemy zauważyć ostrzejszy obraz. Jak donoszą źródła Samsung i LG nie są zainteresowane rozwojem tego typu technologii w swoich smartfonach. Dlaczego? Jest wiele powodów. Na pewno wiąże się to z większymi kosztami produkcji, obciążeniem dla procesora i skróceniem czasu pracy na jednym ładowaniu. Straty z punktu widzenia użytkowania są dosyć spore, a korzyści niewiele. Bowiem mało jest plików w rozdzielczości 4K, no i na 5-calowym ekranie różnica nie jest jakaś wielka i ciężko powiedzieć, że piękne zdjęcie cieszy oko na tak małym wyświetlaczu. Tak więc na razie nic nie wskazuje na to, żeby Sony miało jakiegokolwiek konkurenta w tym segmencie, chyba, że któryś z chińskich producentów będzie zainteresowany podwyższeniem parametrów obrazu w swoich urządzeniach.

Osobiście uważam, że stosowanie tak wysokiej rozdzielczości jest zbyt dużym obciążeniem dla telefonu. Wolałbym, aby producenci zainteresowali się panelami obsługującymi dotyk 3D. W tym dostrzegam przyszłość, a nie w przepompowanej jakości obrazu. Zobaczymy, co Samsung oraz LG pokażą w 2016 roku. Dużo już się mówi na temat Galaxy S7, czy LG G5 mu dorówna? 

źródło: gsmarena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...