Samsung i LG poprawią bezpieczeństwo swoich smartfonów

Na bezpieczeństwo danych osobnych, przechowywanych na smartfonach, kładzie się coraz większy nacisk. Dzieje się tak, ponieważ aplikacje mają wgląd w nasze dane. Producenci prześcigają się w zabezpieczeniu swoich urządzeń. Samsung i LG nawiązały współpracę w tej sprawie.

samsunglg

Aplikacje mają wgląd w nasze dane, przelewy z urządzeń mobilnych stają się codziennością, a użytkownicy przechowują na smartfonach ważne dane. Dlatego też coraz bardziej dba się o bezpieczeństwo. Czytnik linii papilarnych jest dobrze znanym zabezpieczeniem, ale teraz producenci poszli o krok dalej. Skaner tęczówki oka! To jest przyszłość mobilnego bezpieczeństwa. Na rynku pojawił się już telefon Fujitsu Arrows, który jest wyposażony w taką właśnie technologię, a niebawem zobaczymy Vivo X5 Pro, który też będzie skanował nasze oko.

Samsung i LG współpracują w kwestii konstrukcji odpowiednich sensorów umożliwiających skanowanie tęczówki oka w ich urządzeniach oraz w sprawie implementacji odpowiedniego oprogramowania, które będzie to umożliwiało. Są szanse, że już w 2016 zobaczymy pierwsze efekty tej współpracy, czyli smartfony, które będą umiały przeskanować nasze oko.

Niestety nie jest to oficjalna wiadomość. Jednak jeśli informacja o współpracy dwóch gigantów jest prawdziwa, to skorzystają na tym nie tylko producenci, ale również klienci. Być może już niedługo skaner tęczówki będzie powszechnie stosowany w smartfonach.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą  telefonów komórkowych pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...