Infinity Flex

Samsung Infinity Flex — prototyp ze składanym ekranem zaprezentowany

Wczorajsza konferencja Samsung Developers Congerence 2018 zaowocowała zapowiedziami kilku ciekawych rzeczy, wśród których przewijał się temat nowego interfejsu oraz składanego smartfona. One UI, następcą Samsung Experience zajmę się w osobnym wpisie. Teraz skupię się na ekranie Infinity Flex, który trafi do składanego urządzenia od południowokoreańskiego giganta.

Infinity Flex

Cały światek okołotechnologiczny pieje z zachwytu nad tym, co pokazał Samsung. Mnie niestety koreańska myśl techniczna nie urzekła. Nie w kwestii składanego ekranu, a konkretnie smartfona, który ma pokazywać możliwości Infinity Flex. Jest to tylko kolejna propozycja, tym razem ujęta w formie prototypowego urządzenia. Czym więc różni się wizja Samsunga od, chociażby TEGO urządzenia? Tym, że w technologię w nim wykorzystaną miesza się samo Google.

Wyginany Samsung Infinity Flex

Na początek powiedzmy sobie jasno — zaprezentowany wczoraj sprzęt to prototyp i w znacznym stopniu odbiega od finalnego kształtu smartfona, który zostanie zaprezentowany w przyszłym roku. Zgadza się — Samsung zapowiedział przyszłoroczną premierę smartfono-tabletu, lecz nie udało nam się poznać nawet przybliżonego terminu prezentacji. Szkoda, musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Prototypowy sprzęt w momencie rozłożenia stanowi tablet z ekranem o przekątnej 7,3-cala i pozwala uruchamiać nawet trzy aplikacje jednocześnie. Co ważne, brak tutaj jakichkolwiek ramek czy przeszyć. Cała powierzchnia panelu jest gładka i to zrobiło na mnie spore wrażenie.

Wielu martwi to, że Samsung z Infinity Flex Display wygląda “grubo”. To prawda, ale pamiętajmy, że firma podkreśla, że mamy do czynienia z modelem prototypowym. Nie bez powodu prezentacja odbywała się w półmroku, a w takich warunkach dostrzeżenie szczegółów konstrukcji było w zasadzie niemożliwe.

Infinity Flex

Android z natywnym wsparciem składanych ekranów

Tym, co powinno cieszyć fanów wizji składanych smartfonów, jest deklaracja Google o chęci współtworzenia rozwiązania. Firma oficjalnie potwierdziła współpracę z Samsungiem w zakresie ekranów Infinity Flex. Zapowiedziano także implementację tejże technologii w czystym Androidzie.

Chciałbym rzecz, że składane ekrany to nie przyszłość, to dzieje się tu i teraz, ale nie mogę tego uczynić. Jest to raczkujące rozwiązanie i, mimo że pierwsze tego typu sprzęty poznamy już w 2019 i 2020 roku, czuję, że na sensowne średniaki przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: Samsung, Samsung_dev (YouTube)

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...