Samsung S-Pen – rysik od południowokoreańskiego giganta

Smartfony, smartwatche, to dlaczego nie… S-Pen? Samsung nie próżnuje… Ponowne wprowadzenie rysika, tym razem do serii Note sprawiło, że znowu cieszy się popularnością.

Poza tradycyjnymi funkcjami, jak nawigacja po mobilnym urządzeniu, przeglądanie plików, a także rysowanie, S-Pen daje znacznie więcej możliwości…

Zamiana pisma ręcznego w cyfrowe

Pierwszą spośród nich jest opcja rozpoznawania pisma ręcznego. Co to oznacza dla użytkownika? Jeśli wprowadzimy jakąkolwiek treść ręcznie, jest ona przetwarzana w notatkę, co znacznie przyspiesza zarządzanie informacjami i wiadomościami.

„Wytnij” – „Wklej”

Polecenie Easy Clip pozwala na wycinanie fragmentów tekstu czy grafik z różnych źródeł, a następnie ich zapisywanie. Ułatwia to zarządzanie wszelkiego rodzaju wycinkami i dodawanie funkcjonalności, jak Screen Write (umieszczanie własnych komentarzy) oraz dostęp do adresów i materiałów źródłowych URL, dzięki Scrapbook.

Doskonałe narzędzie dla grafików?

Samsung S-Pen umożliwia szkicowanie, jak na kartce papieru. Funkcja taka wydaje się być szczególnie istotną dla pracy wykwalifikowanych grafików. Urządzenia serii Note zostały wyposażone w specjalne czujniki, działające na różne siły nacisku – opcje takie doskonale będą współpracowały ze specjalnie przygotowaną dla grafików aplikacją, SketchBook.

Personalizacja

Rysik Samsung S-Pen umożliwia personalizowanie zdjęć robionych w trakcie wymarzonych wakacji czy ważnych wydarzeń rodzinnych. Właściciel urządzenia serii Note ma możliwość przycinania zdjęć, komentowania.

Notatki

Jakiekolwiek używanie rysika uruchamia automatycznie funkcję notatki z akcji. W ciągu kilku minut, możemy sporządzić krótki tekst i zapisać go. Może także pojawić się menu podpowiedzi Pen Detection oraz Page Buddy.

Czysty, jak łza…

S-Pen to szansa na utrzymanie w czystości ekranu naszego urządzenia mobilnego. Poruszając rysikiem nie zabrudzimy go, jak przy tradycyjnym używaniu palców, zostawiających odciski.

Rozwiązanie wspomagające korporacje

Kolejną, bardzo istotną funkcjonalnością, dla osób zatrudnionych w dużych korporacjach, jest wsparcie rysika dla biznesu. Opcja Easy Chart pozwala w ciągu kilku chwil zmienić suche dane w uporządkowane wykresy, co może być przydatne na każdym spotkaniu służbowym.

Dodawanie kontaktów

Nawet dodawanie nowych kontaktów jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy wysunąć nasze piórko i wpisać ręcznie nazwę kontaktu oraz numer telefonu, a Action Memo wprowadzi je do naszej listy kontaktów.

Multitasking

Przy potrzebie wykonywania wielu rzeczy równocześnie, S-Pen spisze się doskonale. Wystarczy jedynie naszkicować na ekranie tabletu czy smartfona tabeli o dowolnych wymiarach, w której można uruchomić kilka aplikacji w jednym czasie, bez potrzeby przerywania ich działania. Pen Window ułatwia użytkownikowi równoczesne słuchanie muzyki z YouTube’a i przeglądanie zdjęć czy wiadomości.

Zabawa w detektywa

Samsung S-Pen przyspiesza także dostęp do historii. Uruchamia bowiem wyszukiwarkę, która w błyskawiczny sposób wyświetla poszukiwane przez użytkownika zasoby. S Finder to funkcja stworzona z myślą o wszystkich, którzy nie zachowują porządku w swoich urządzeniach mobilnych.

http://www.youtube.com/watch?v=dAr_m7GQhpE

Jak zatem widać, Samsung S-Pen to idealne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw. To bardzo uniwersalne urządzenie skupia w sobie funkcje od najprostszych, po te znacznie bardziej zaawansowane.

Źróło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...