Samsung Galaxy S7 zdjęcie smartfona

Samsung szykuje bombę na 2017?

Do kolejnych targów Mobile World Congress zostało jeszcze ponad pół roku. Jeżeli plotki się potwierdzą to Samsung pokaże w Barcelonie coś niesamowitego.

Samsung Galaxy S7 zdjęcie smartfona

Do lutowego wydarzenia wiele może się jeszcze zmienić w świecie mobilnym. Cały czas czekamy na kolejna generację Galaxy Note, która zapowiada się na wyjątkowo ciekawy sprzęt. Chociażby z powodu tego, że być może phablet doczeka się zakrzywionego ekranu. Nowy flagowiec, czyli Galaxy S8 także jest cały czas jedną wielką niewiadomą, ale to nie to będzie stanowiło najjaśniejszy punkt Mobile World Congress.

By pozostać na topie, a tym samym zostawić w tyle największych rywali rynku (Apple i rosnące w siłę Xiaomi), Samsung będzie musiał zaskoczyć. I wygląda na to, że powinno mu się to udać. Według informacji, do których dotarł serwis Bloomberg, wielce prawdopodobne jest to, że zobaczymy na targach składanego smartfona. Nie jest to pierwsza informacja o tym, ze producent prowadzi zaawansowane prace nad technologią pozwalającą stworzyć coś na kształt telefonu-portfela.

samsung valley zdjęcie prototypu smartfona

Projekt Valley pojawia się w doniesieniach prasowych już od jakiegoś czasu, ale teraz jego pojawienie się wydaje się być przesądzone. Smartfon mógłby mieć około 5 cali, ale po jego rozłożeniu użytkownik otrzymywałby powierzchnię do pracy o przekątnej 7-8 cali. Czyli klasycznego, niezbyt dużego tabletu. Ekrany OLED to silna strona Samsunga i jest on ich największym dostarczycielem oraz orędownikiem. Wszak to dzięki Koreańczykom pojawiły się po raz pierwszy smartfony z zagiętym wyświetlaczem po obu stronach.

Wychodząc przed szereg ze zginanym smartfonem Samsung może zagarnąć dla siebie niezły kawałek rynku. Oczywiście na początku tego typu rozwiązania będą diabelnie drogie i staną się raczej ciekawostką, niż sprzętem używanym na co dzień przez rzesze użytkowników. Jednak taki start i możliwość wyznaczania trendów da Samsungowi doskonały start. No i nie zapominajmy o marketingu, który potrafi zdziałać cuda. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne targi Mobile World Congress, bo mogą przynieść wiele zmian. I to bardzo dużych.

Źródło: Bloomberg
Fot: SamMobile, Samsung

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...