Samsung uderza w mobilną rozrywkę…

Kontroler Smarthphone GamePad i aplikacja Mobile Console – rozwiązania od Samsunga, które mają popchnąć urządzenia z serii Galaxy, ku elektronicznej rozrywce.

Dzięki kontrolerowi przekształcimy naszego smartfona lub tablet Galaxy w przenośną bądź stacjonarną konsolę do gier. Stalowa sprawiająca wrażenie wytrzymałej obudowa pozwala na podpięcie urządzenia do sprzętu o rozmiarach od 4 do 6,3 cala i oddanie się we władanie mobilnej rozrywce, w każdym miejscu oraz czasie. Jeśli komuś nie wystarcza zbyt mały ekran mobilnych „szkiełek”, to zawsze może podłączyć sprzęt Samsunga do telewizora, przez kabel HDMI albo usługę AllShare Screen Mirroring.

GamePad został zoptymalizowany pod kątem używania z urządzeniami Galaxy, mającymi na pokładzie system Android 4.3 (Galaxy Note 3, S4, Note II i S III) i łączy się z nimi za pośrednictwem NFC. Po nawiązaniu połączenia, dzięki przyciskowi „Play” otrzymamy dostęp do gier. Kontroler południowokoreańskiego producenta wyposażony jest, także w interfejs Bluetooth co również można wykorzystać przy parowaniu pada ze smartfonami oraz tabletami.

Po dotknięciu przycisku „Play” użytkownicy otrzymują dostęp do aplikacji Mobile Console, czyli zintegrowanej platformy uruchamiania gier, która pozwala użytkownikom GamePada przeglądać i kupować gry wykorzystujące nowy kontroler.

Mobile Console umożliwia dostęp do gier różnych gatunków, w tym „Need for Speed Most Wanted” (EA). „Asphalt8: Airborne” (Gameloft), „Modern Combat 4: Zero Hour” (Gameloft), „Virtua Tennis” (Sega), czy „Prince of Persia: The Shadow and the Flame” (Ubisoft). Aplikację można pobrać za pośrednictwem Samsung Apps albo klikając przycisk „Play” na GamePadzie.

http://www.youtube.com/watch?v=AhLInArNvEA

Poniżej zapoznać się możemy ze specyfikacją techniczną:

  • Kompatybilność: System Android 4.1 lub nowszy (kontroler zoptymalizowany pod kątem urządzeń Samsung z systemem Android 4.3 lub nowszym),
  • Łączność: Bluetooth® v3.0, NFC (urządzenia z systemem Android 4.3 lub nowszym) 3.0 klasa 2, HID,
  • Przyciski:

– D-Pad (8-kierunkowy),
– 2 gałki analogowe,
– 4 przyciski akcji i 2 spusty,
– Przyciski Select i Start,
– Przycisk PLAY (działa wyłącznie na urządzeniach z Androidem 4.3 lub nowszym),

  • Wymiary: 137,78 x 86,47 x 31,80mm, 195g,
  • Bateria: 160mA wielokrotnego ładowania.

Kontroler Samsung Smartphone GamePad można obecnie kupić na wybranych rynkach europejskich, a w nadchodzących tygodniach ma on pojawić się w kolejnych regionach. Dostępność uzależniona będzie od rynku. Sugerowana cena urządzenia to 249 zł.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...