You are here
Samsung ujawnia wygląd nowego „składaka” Galaxy Fold artykuły News 

Samsung ujawnia wygląd nowego „składaka” Galaxy Fold

Południowokoreański producent podczas minionej konferencji skierowanej do deweloperów ujawnił swoją wizję kolejnego składanego smartfona z serii Galaxy Fold. Muszę przyznać, że forma, którą rozważa Samsung, jest dla mnie znacznie atrakcyjniejsza od tej stosowanej w aktualnie sprzedawanym Foldzie.

Samsung
fot. Samsung

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się plotki o tym, że Samsung pracuje nad kolejną, możliwe, że tańszą generacją Galaxy Fold. Smartfon, podobnie do protoplasty, cechowałaby składana konstrukcja. Myli się jednak ten, który uważa, że Koreańczycy postawią na aktualną stylistykę. Jeśli wizja nowego Folda, którą producent uraczył nas na minionej konferencji, jest choć po części prawdziwa, typuję jej sukces rynkowy. Oczywiście potrzeba do niego również rozsądnej wyceny, ale o niej nie będziemy jeszcze rozmawiać.

Nowy Samsung Galaxy Fold jako smartfon „z klapką”

Podczas konferencji dla deweloperów Samsung poruszył nieśmiało kwestię przyszłości marki Galaxy Fold. Nie powiedziano wprost, że zaprezentowana wizja zostanie zrealizowana i trafi do sprzedaży jako gotowy produkt. Zabrakło konkretnych deklaracji, ale to nic. Liczy się to, z czym mogliśmy zapoznać się podczas prezentacji. Mowa o pomyśle. Pomyśle, który bazuje na sentymencie.

Mam tu na myśli sentyment do dawniej stosowanych konstrukcji z klapką. Pamiętacie te Samsungi, LG czy osławione Motorole? O ile dobrze kojarzę, korzystałem prywatnie z około trzech tego typu urządzeń i każde wspominam niezwykle ciepło. Jak sądzę, duża część fanów koreańskiego giganta myśli podobnie. Wspomniany typ konstrukcji uczyniłbym smartfon urządzeniem poręczniejszym i łatwiejszym w transporcie. Zakładając, że na wierzchniej warstwie obudowy nie zostałby umieszczony dodatkowy ekran, sprzęt byłby stosunkowo odporny na upadki i podobne zdarzenia losowe. Ja to kupuję.

Co ciekawe, Samsung nie będzie prawdopodobnie pierwszym producentem, który postanowił zagrać na sentymencie osób wspominających telefony z klapką. Nad podobnym sprzętem pracuje bowiem Motorola. Możliwe, że nowy RAZR zadebiutuje już w połowie listopada. Na koniec przypomnę jeszcze, że według plotek nowy Galaxy Fold miałby zostać pokazany dopiero wiosną przyszłego roku.

Źródło: Samsung

Related posts

Leave a Comment