Tidal750x300

Samsung wykupi Tidala? Tak, chyba że ubiegną go Google lub Spotify

Tidal, serwis streamingowy należący do rapera Jaya-Z może już niebawem zmienić właściciela. Jeśli wierzyć doniesieniom New York Post największe zainteresowanie nabyciem serwisu wykazuje Samsung, choć w rozmowach przewijają się również Google oraz konkurencja, czyli Spotify.

Tidal750x300

Na początek liczby, które swoją drogą mówią o tytułowym produkcie całkiem sporo. Otóż serwis streamujący muzykę, wykupiony w ubiegłym roku za 55 mln dolarów, wyceniany jest obecnie na prawie dwa razy większą kwotę czyli 100 mld. Liczba aktywnych użytkowników szacowana jest na dwa miliony, więc na chwilę obecną Tidal nie stanowi zagrożenia dla Spotify, czy nawet Apple Music, jednak należy pamiętać, że liczba userów rośnie.

Samsung może chcieć rozszerzyć swoją ofertę usług o kolejną – streamingową. To zapewne główny powód chęci nabycia wspomnianego serwisu. W przypadku Spofify wszystko wydaje się jasne, gdyż Tidal stanowi, zaraz po Apple Music, którego wykup jest praktycznie nierealny, groźną konkurencję. Zostaje jeszcze gigant z Mountain View – czyżby firma zamierzała udoskonalić swoją usługę Google Music? Cóż, równie prawdopodobne jest scalenie produktów w jeden i zważając na rosnącą popularność Tidala byłby to całkiem słuszny ruch.

Niezależnie od pobudek jakimi kierują się powyższe podmioty, zakup tytułowej usługi to świetna inwestycja. Odchodzenie od fizycznych nośników, na rzecz chmury staje się coraz popularniejsze – streaming muzyki również. Posiadanie w portfolio takowej z pewnością wygeneruje mniejsze lub większe ale jednak zyski.

000Tidal

Wracając do meritum – rozmowy na temat transakcji trwają, ale na ich finał przyjdzie nam jeszcze poczekać. Żadna z wymienionych firm nie skomentowała jeszcze oficjalnie doniesień gazet NYP, a co za tym idzie nie dysponujemy żadnymi „konkretami”. Nie mniej jednak warto śledzić temat, gdyż przejęcie Tidala może spowodować spore poruszenie na rynku streamingu muzyki.

Źródło: Nypost

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...