You are here
Serwisy społecznościowe znikają z macOS. Dlaczego? artykuły 

Serwisy społecznościowe znikają z macOS. Dlaczego?

Wygląda na to, że serwisy społecznościowe znikną z systemów Apple na dobre. Najnowsze testowe wydanie macOS Mojave pozbawione jest integracji z Facebookiem, YouTubem, Vimeo oraz Twitterem. Czy Apple faktycznie zdecyduje się na permanentne usunięcie rozwiązania.

serwisy społecznościowe

W 2012 roku przy okazji premiery OS X Mountin Lion w Macach zagościła opcja dodawania kont do FB, Twittera oraz innych społecznościówek. Do niedawna integrowałem system, zarówno mobilny, jak i desktopowy z FB i Twitterem, ale z czasem zaczęło mi to przeszkadzać. Nie do końca ufam gigantom i chciałbym w pewnym stopniu ograniczyć moją bytność na ich serwerach. Odłączyłem serwisy społecznościowe, dlatego też nie obawiam się tego, co planuje Apple. A planuje gruntowne porządki.

Serwisy społecznościowe wylatują z macOS

Testerzy systemu macOS Mojave, który Apple zaprezentowało przy okazji minionego WWDC 2018, zauważyli jedną niepokojącą zmianę. Po wejściu w ustawienia i zakładkę Konta internetowe nie wyświetlają się już dodatkowe możliwości, z jakimi wcześniej mieliśmy do czynienia. Oznacza to, że wygodne udostępnianie oraz spięcie kalendarza z serwisami społecznościowymi nie będzie już możliwe.

Może się jednak okazać, że to jedynie braki wersji testowej systemu i finalne oprogramowanie otrzyma “zgubioną” po drodze funkcje. Wbrew pozorom, dla wielu może być to jedna z ważniejszych zmian w stosunku do poprzednich wersji macOS.

Źródło: macrumors

Related posts

Leave a Comment