SharkSlide

Sharks Cove – propozycja Microsoftu realną konkurencją Raspberry Pi?

Raspberry Pi jest określany mianem taniego oraz wszechstronnego komputera służącego do nauki zasad działania, programowania oraz testowania możliwości sprzętu. Urządzenie, choć wykorzystywane głównie przez miłośników technologii oraz deweloperów zdobyło niebywałą popularność, która przekłada się na wysoką sprzedaż. Microsoft docenił potencjał „malinki” i postanowił stworzyć jej odpowiednik z własnym logiem…

SharkSlide

Sharks Cove, bo tak nazywa się potencjalny konkurent Raspberry Pi, choć wyposażony w przyzwoitą konfigurację potrafi zniechęcić ceną. 300 dolarów w porównaniu z 35$, za które można nabyć „malinkę” wydaje się barierą nie do przeskoczenia. W podobnej cenie możemy znaleźć całkiem sprawnie działający PC.

Zatrzymajmy się na chwilę przy specyfikacji. Na płytce drukowanej o wymiarach ok. 10 x 15 cm, znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G (Bay-Trail), taktowany zegarem 1.33 GHz (turob 1.88 GHz), wraz z grafiką HD Graphics, 1GB pamięci operacyjnej RAM, 16GB pamięci flash oraz porty HDMI i USB 2.0.

Sharks-Board-Close-440

Owszem, dzięki takiej konfiguracji prace przy Sharks Cove staną się przyjemniejsze, gdyż maszyna na papierze prezentuje się o wiele mocniej od Raspberry Pi, lecz czy to jest warte 300 dolarów?

Zaletą SC jest to, że bez problemu będziemy mogli działać na Windowsie, a nie Linuksie/GNU i jemu podobnych tworach. Z drugiej jednak strony za podobną kwotę znajdziemy pełnoprawny tablet oparty na W8.1. Zatem czy warto?

Według nas nie. O ile wysoką cenę można przeboleć, to należy pamiętać, że do pełnej zabawy z urządzeniem konieczny będzie zakup dodatkowych akcesoriów. To podniesie koszt, a zakup może okazać się zwyczajnie nieopłacalny.

Jeśli jednak w dalszym ciągu jesteście zainteresowani platformą deweloperską od giganta z Redmond, zapraszamy pod ten adres.  

Źródło: sharkscove.org.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...