Sharp wchodzi do Polski

Sharp wchodzi do Polski – które smartfony kupimy?

Całkiem przyjemnie zaczął się ten tydzień. Okazało się bowiem, że Sharp wchodzi do Polski ze swoimi urządzeniami mobilnymi. Innymi słowy, kilka z interesujących smartfonów będzie można już kupić w naszym nadwiślańskim kraju. O które konkretnie chodzi?

Sharp wchodzi do Polski

Od dziś można kupić w Polsce trzy modele smartfonów od Sharp, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznej edycji IFA 2018 w Berlinie. Wśród nich znalazły się takie, które pasują do każdej półki cenowej. Za najtańszy z modeli zapłacimy bowiem niecałe 900 złotych. Co takiego oferują?

Sharp wchodzi do Polski

Sharp wchodzi do Polski z modelami Sharp AQUOS D10 (cena od 1849,99 zł), AQUOS C10 (cena od 1369,99 zł) oraz Sharp B10 (od 869,99 zł). Każdy z nich ma odrobinę inne właściwości i skierowany jest do innego odbiorcy. To dobra decyzja ze strony producenta, że zdecydował się na taką różnorodność. Wprawdzie to dopiero trzy modele, ale niewykluczone, że w przyszłości pojawi się ich więcej. W końcu to dopiero początek przygody Shapr z polskim rynkiem.

Ten jest jednak już dość mocno zapchany, więc producent może mieć trudną przeprawę. Będzie musiał przekonać do siebie spore grono odbiorców, którzy mają do wyboru same topowe marki. Sharp wchodzi do Polski, ale musi także zmienić myślenie polaków. Ci mogli go kojarzyć jedynie z marką odpowiedzialną za telewizory czy sprzęt AGD. Smartfony to będzie dla nich nowinka, ale taka, której warto dać szansę.

Sharp AQUOS D10

AQUOS D10 wyposażono w wyświetlacz AQUOS, który pokrywa aż 91% przedniej powierzchni smartfona. Jego przekątna to 5.99 cala, co sprawia, że wspomniany współczynnik jest więcej, niż tylko zachęcający. Ekran oferuje rozdzielczość Full HD+ (2160×1080 pikseli).

Smartfon ma aparat z zoomem optycznym oraz funkcjami AI. Obiektywy AQUOS D10 mają podłączenie do matryc 12 oraz 13 Mpix. Kamera do selfie ma już 16 Mpix, ale posłuży także do zabezpieczenia telefonu i jego odblokowywania. Akumulator urządzenia pozwala na 20 godzin rozmów i około 525 godzin czuwania (2 900 mAh). Pamięć RAM to 4 GB, a na dane użytkownika przeznaczono 64 GB. Wartość można powiększyć korzystając z karty microSD. Procesorem zarządzającym został tu Qualcomm Snapdragon 630.

Sharp AQUOS C10

AQUOS C10 ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, czyli jest odrobinę mniejszy od opisanego wyżej modelu. Ekran LCD oferuje rozdzielczość HD+ (1080×2040 pikseli) i zajmuje 87,5% przedniej powierzchni. Jeżeli chodzi o specyfikację to mamy tutaj ten sam procesor, co w modelu D10 oraz identyczna liczba pamięci RAM i miejsca na dane.

Na pleckach znajduje się podwójny obiektyw z 12 Mpix z przysłoną F1.75 raz 8 Mpix z przysłoną F2.0. Przednia kamera to już tylko 8 Mpix (F2.0), ale powinno wystarczyć do podstawowych zadań. Tutaj także można odblokować urządzenie za pomocą skanu twarzy. Akumulator ma pojemność 2700 mAh.

Sharp B10

Sharp B10 to rozwiązanie budżetowe, które pozwoli na długą pracę. To dzięki pojemnemu akumulatorowi (4000 mAh), który ma zapewnić do 21 godzin pracy na jednym ładowaniu. Wyświetlacz ma przekątną 5,7 cala i oferuje rozdzielczość HD+ (1440 x 720). Szału może nie ma, ale też nie taki był cel w produkowaniu takiego smartfona.

Procesorem został tutaj MediaTek MT6750T, a jego pracę wspierać ma 3 GB RAM. Na dane przeznaczono 32 GB, które można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Główny aparat to połączenie 13 Mpix (F2.0) oraz 8 Mpix. Aparat do selfie to 13 Mpix.

Smartofny różnych producentów znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sharp / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...