You are here
Silent Hill od Hideo Kojimy i Guillermo Del Toro potwierdzony! Gry 

Silent Hill od Hideo Kojimy i Guillermo Del Toro potwierdzony!

Fani serii o „mglistym miasteczku” od dłuższego czasu zostają zasypywani informacjami o pracach nad nową częścią „Silent Hill”. Na targach Gamescom 2014 wreszcie krążące po kuluarach plotki okazały się prawdą. 

Nie tak dawno świat obiegła informacja o powstawaniu nowej gry z serii „Silent Hill”. Wszystko za sprawą nagranego podczas zamkniętego pokazu dla prasy filmiku prezentującego najnowszą odsłonę „Cichego Wzgórza”. Wywołało, to lawinę spekulacji na temat autentyczności materiału filmowego. Od tamtego czasu powoli ujawniał się obraz nowej produkcji. Na ten moment dowiedzieliśmy się, iż za nową odsłoną stoi Hideo Kojima – niektórzy, jego nazwisko kojarzyć mogą z serią Metal Gear Solid. Przy projekcie Japończyka wspierać ma rzemieślnik, tworzący całkiem udane horrory takie jak: Labirynt Fauna, Mutant, czy choćby druga część Blade’a – Guillermo Del Toro. 

Na odbywających się targach Gamescom 2014 poznaliśmy kolejne szczegóły na temat produkcji. Wszystko za sprawą wydanego dema niepozornego horroru o nazwie P. T. Krótki filmik reklamujący produkt zaprezentowany został na konferencji Sony. Zapowiedź rozpoczyna się niezwykle tajemniczo. Otóż śledzimy błąkającego się w mroku mężczyznę. Od czasu do czasu obserwowana przez nas postać oświetlana zostaje światłem mijanych latarni. W ostatnich sekundach bohater obraca się, a z ciemności wyłania się twarz wzorowana na podobieństwo aktora Normana Reedusa (Daryl Dixon z serialu The Walking Dead). Na ekranie pojawia sięnazwisko ojca serii Metal Gear Solid oraz reżysera Guillermo Del Toro. Po chwili usłyszeć można znany motyw autorstwa AkiryYamaoki, a na białym tle naszym oczom ukazuje się napis „Silent Hills”

http://www.youtube.com/watch?v=mE0JDQJFbTw

Gra powstaje na silniku Fox Engine, a za projekt odpowiedzialne jest studio 7780s, które tak naprawdę reprezentują utalentowani pracownicy Kojima Productions. Czy wizja uniwersum „Cichego Wzgórza” zaproponowana przez Hideo Kojimę i Guillermo Del Toro zadowoli fanów serii będziemy mogli się przekonać dopiero po premierze nowej odsłony. „Silent Hills” tworzone jest z myślą o konsoli PlayStation 4. Plik o nazwie P. T. (Playlable Teaser) pobrać można na PlayStation Store.

Related posts

Leave a Comment