Sinclair ZX Spectrum Vega Plus

Niemal każdy nowy dzień przynosi informację o wydarzeniu lub rzeczy związanej z retro. Na stronie crowdfundingowej Indiegogo można wspierać ciekawy projekt o nazwie The Sinclair ZX Spectrum Vega Plus Console. Jeśli mieliście kiedykolwiek do czynienia z komputerami z rodziny ZX Spectrum, ta inicjatywa powinna Was zainteresować.

Jeżeli uda się zrealizować projekt, będziemy się mogli cieszyć produkcjami z 8-bitowego komputera na ekranie przenośnej konsoli. Biblioteka gier obejmie 1000 licencjonowanych tytułów, a listę tę będzie można rozbudować jeszcze o inne tytuły – konsola ma bowiem slot microSD. Wszystko to na handheldzie z wyświetlaczem LCD.

Konsolę, tak samo jak jej poprzedniczkę ZX Spectrum Vega, stworzyło Retro Computers, którego udziałowcem jest sam Sir Clive Sinclair – ojciec komputerów serii Sinclair, czyli ZX80, ZX81 i najbardziej znanego ZX Spectrum. W przeciwieństwie do jej pierwszej wersji, która była konsolą telewizyjną, Vega Plus może nam służyć zarówno jako konsola stacjonarna, jak i przenośna.

Kolorystyka handheldu nawiązuje do barw ZX Spectrum – znajdziemy charakterystyczny kolorowy pasek, a pierwotną wersją kolorystyczną obudowy będzie czerń. Przygotowano również wersje dla mniej wiernych fanów, którzy cenią sobie żywsze kolory. Do wyboru mamy biel, błękit i czerwień.   

Na grzbiecie konsoli znajduje się, poza wymienionym wcześniej slotem na karty microSD, wejście na słuchawki/AV, gniazdo na ładowarkę, kontrola głośności, dioda informująca o tym, że w konsoli znajduje się karta lub podłączona jest do niej ładowarka.

Pierwsze modele ZX Spectrum Vega Plus mają być gotowe we wrześniu tego roku. Jak będzie w rzeczywistości, o tym przekonamy się za parę miesięcy.

Więcej informacji na stronie projektu: Vega Plus 

 

Źródło grafiki: j.w.

 

_______________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...