Siri w iOS 8.1.2 może przemówić po polsku

Jak donosi czeski serwis LetemSvetemApplem, w nadchodzącej wersji iOS asystent głosowy zyska obsługę trzech dodatkowych języków – czeskiego, słowackiego oraz, co dla nas najistotniejsze, polskiego.

siri-po-polsku

Premiera iOS8 była dla Polaków chwilą radosną, gdyż Apple wprowadził do systemu możliwość dyktowania tekstu w naszym języku. Niestety, asystentka głosowa Siri w dalszym ciągu nie potrafiła rozpoznać naszej mowy. To może zmienić się wraz z aktualizacją OSu do wersji 8.1.2.

Wspomniany czeski serwis, publikując niepotwierdzoną jeszcze informację dotyczącą wprowadzenia do Siri kilku słowiańskich języków, dał na dowód zrzut ekranu z nadchodzącej wersji systemu. Jak możemy zauważyć, pojawiają się tam polskie komendy. To z kolei pozwala sądzić, iż podejrzenia LetemSvetemApplem mogą okazać się faktem.

Czyżby Apple dostrzegło w końcu potencjał naszego rynku? Śmiem w to wątpić, lecz jeśli właśnie to jest powodem wprowadzenia do Siri języka polskiego, możemy spodziewać się większej liczby dobrych wiadomość. Jedną z nich może być pojawienie się w oficjalnej dystrybucji Apple Watch, czyli inteligentnego zegarka, z którym mogliśmy zapoznać się podczas minionego WWDC 2014 (Apple Worldwide Developers Conference).

Niezależnie od pobudek, jakimi kieruje się Apple, wiadomość jest dla Polaków po prostu świetna. Pytanie, jak długo przyjdzie nam czekać na reakcję giganta z Mountain View, czyli zapowiedź wprowadzenia języka Polskiego do Google Now.

Źródła: Letemsvetemapplem, Mackozer.myapple.pl

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...