Skaner 3D stworzony z myślą o tabletach

Pełna para weszliśmy w erę 3D. Kina 3D, drukarki 3D i oczywiście skanery 3D. Niby nic nowego, ale wersji na tablety jeszcze nie było. Aż do teraz. Structure Sensor firmy Occipital to pierwszy skaner 3D stworzony specjalnie z myślą o tabletach. Żeby projekt doszedł do skutku producent poprosił internautów o pomoc na Kickstarterze.

skaner slideshow

Z założenia będzie to zewnętrzna nakładka na iPada lub tablety z Androidem. Jaki w tym wszystkim cel? Zastosowań ma wiele: tworzenie trójwymiarowych modeli obiektów i pomieszczeń, a nawet gry w gry, w których wykorzystujemy rozszerzoną rzeczywistość. Reszta będzie zależała jedynie od naszej wyobraźni.

skaner

Wydaje się, że urządzenie będzie idealne dla osób, które np. pracują jako kreatorzy wnętrz czy architekci. Stworzenie cyfrowego modelu fotelu czy pokoju będzie dziecinnie proste. Do tego od razu będziemy mogli taki plik wysłać do kogokolwiek zechcemy, lub wkleić go do prezentacji w firmie.

c772868d9958083e66395b8b8142e973 large

Urządzenie będzie zdolne do rejestrowania kształtów w odległości od 0,4 do 3,5 metrów od niego. Plusem będzie jego akumulator, który pozwoli na około 3-4 godziny nieustającej pracy lub aż 1000 godzin czuwania. Aby wszystko było idealnie dopracowane, firma zatrudniła osoby, które pracowały przy tworzeniu Kinecta.

29d7c258ac

 

Produkt został stworzony z myślą o iPadzie, a osoby, które posiadaja urządzenia pracujące na Androidzie będą potrzebowały stosowne adaptery. Może to się wydawać małym problemem, ale pamiętajmy, że to pierwsze takie urządzenie na świecie, dlatego na razie jesteśmy w stanie wiele mu wybaczyć.

 

 

Projekt trafił na Kickstartera wczoraj, ale szybko zdobył popularność i mimo tego, że do końca ma jeszcze 45 dni już zdobył 72 tys. zielonych z wymaganych 100 tysięcy. Ci, którzy postanowią wesprzeć kampanię w wysokości minimum 349 dolarów mogą być pewni, że jako jedni z pierwszych otrzymają sprzęt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, producenci zaczną wysyłkę skanerów jeszcze pod koniec tego roku. Poniżej znajdziecie demo skaneru firmy Occipital.

 http://www.youtube.com/watch?v=I4-eK7hDN1M

 

źródło: kickstarter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...