Motorola

To już pewne — Motorola zaprezentuje składany smartfon w ciągu kilku miesięcy

Można powiedzieć, że składany smartfon marki Motorola został właśnie potwierdzony. Nie wprost, ale temat ten przewinął się w rozmowie Dana Dery’ego z Engadget. Wstępne plany zakładały premierę pod koniec lutego, ale dziś wiemy już, że sprawa nieco się opóźni.

Motorola
fot. Engadget

Składane smartfony raczkują i jak mniemam, będą raczkować jeszcze przez rok, dwa lub trzy. Oczywiście pod warunkiem, że zyskają odpowiednią aprobatę i uda im się wkroczyć na niższe półki cenowe. Tymczasem producenci, mniejsi i więksi, prezentują swojego wizje tego typu urządzeń. Wygląda na to, że rynkiem zainteresowana jest także Motorola.

Składana Motorola Razr w drodze

Plotki o pracach Motoroli nad składanym smartfonem krążą w sieci od kilku miesięcy. Wiele źródeł podawało, że firma chce skupić się na powrocie marki Razr, a to oznacza zastosowanie dość nietypowej konstrukcji. Jak nietypowej?

Pamiętacie jeszcze telefony z klapką? Mam 2019 rok i wszystko wskazuje na to, że tytułowy producent zamierza uraczyć nas tego typu urządzeniem. Z tą różnicą, że cała wewnętrzną stronę urządzenia będzie wypełniał dotykowy składany ekran. Brzmi interesująco i najprawdopodobniej nie będziemy musieli za specjalnie długo czekać na premierę tegoż cacuszka.

Dan Dery, zajmujący się marką potwierdził w wywiadzie dla serwisu Engadget, że firma ma w planach wprowadzenie składanego smartfona do oferty sprzedażowej.

Już dawno zaczęliśmy pracować nad składarkami — Dan Dery dla Engadget

Z rozmowy wyszły również inne rzeczy, jak chociażby te, że firma próbowała wielu różnych wersji i koncepcji składanego smartfona. Motorola nie zamierza wchodzić w świat składanych urządzeń później niż konkurencja i w ciągu maksymalnie kilku miesięcy pokaże światu swoją wizję urządzenia.

Brak tutaj jednak konkretnych terminów. Może okazać się, że smartfon zobaczymy dosłownie za kilka tygodni. O ile składaki Huawei i Samsunga niezbyt do mnie przemawiają, zastanawiam się, jak odbiorę produkt Moto. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na stosowny event.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....