You are here
[MWC19] HTC 5G HUB – domowy pomocnik, czyli mobilny hot spot artykuły News 

[MWC19] HTC 5G HUB – domowy pomocnik, czyli mobilny hot spot

Sieć 5G stała się jednym z głównych tematów, który rozgrzewał nas do czerwoności, jeżeli chodzi o targi Mobile World Congress. Duża część z producentów postanowiła już zamontować w swoich smartfonach moduły 5G, a cała reszta ma to w planach. Tymczasem HTC prezentuje HTC 5G HUB i zostawia wszystkich w tyle. Nie za wcześnie na takie rozwiązanie?

HTC 5G HUB

Zapewne każdy z naszych czytelników chciałby, żeby jego sieć komórkowa działała szybko. Wiadomo, że nic tak nie denerwuje obecnie, jak wolne połączenie Internetowe. I tutaj bardzo dużo zmieni 5G, które w teorii już niedługo powinno zagościć na całym świecie. W teorii, bo dobrze wiemy, że niestety nic w naturze tak szybko się nie zdarza. I nie ma tutaj większego znaczenia to, że np. Oppo nawiązuje współpracę z firmami telekomunikacyjnymi, by sprawę przyśpieszyć. Wiadomo za to, że na 5G przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać m.in. ze względu na infrastrukturę.

HTC 5G HUB

Podczas targów Mobile World Congress pokazano jednak nie tylko smartfony, które posiadają moduł 5G. HTC, czyli firma, którą trudno teraz nazwać liderem (a szkoda), zaprezentowała coś innego. Coś, co może okazać się wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem. Zarówno w przestrzeni biurowej, jak i domowej, bo HTC 5G HUB to hot spot, który jak sama nazwa wskazuje, zapewni nam dostęp do szybkiego łącza internetowego. O ile to będzie dla nas dostępne, ale to przecież oczywistość. Tutaj jednak rodzi się pytanie, czy przypadkiem HTC nie pośpieszyło się zbytnio z premierą sprzętu. W końcu 5G dopiero raczkuje, więc mało kto skorzysta z nowego HUB’a.

Jednak sam pomysł jest bardzo dobry, bo HTC 5G HUB faktycznie byłby w stanie rozwiązać sporo problemów, które mamy z siecią. Szczególnie, że urządzenie ma obsługiwać do 20 różnych urządzeń, czyli bez większego trudu powinno znaleźć zastosowanie w małej lub średniej firmie. W domu na pewno, bo rzadko kiedy korzysta się z aż tylu urządzeń na raz, które powinny mieć dostęp do sieci. Pierwszy bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu 5G to coś, co z pewnością znajdzie wielu użytkowników, choć chyba jeszcze nie teraz. Niemniej zapowiada się nam wszystkim piękna przyszłość, bo już dziś ten sprzęt robi wrażenie. Szczególnie, jeżeli poznamy jego specyfikację.

Co ma HTC 5G HUB?

HTC 5G HUB z powodzeniem można by nazwać nawet smartfonem, bo jego specyfikacja nie różni się zbyt mocno od flagowców, które oglądaliśmy na targach Mobile World Congress. Na pokładzie znalazł się bowiem najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z modemem X50 od tego samego producenta. Pamięć RAM to 4 GB, a na dane przeznaczono 32 GB. Karta microSD rozszerzy tą wartość do 512 GB, jeżeli ktoś będzie miał taką potrzebę. HTC 5G HUB działa od razu na systemie Android 9 Pie z HTC Sense.

Wyświetlacz ma przekątną 5 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości  HD, czyli 720×1280 pikseli. Akumulator ma pojemność 7660 mAh, co ma wystarczyć na dzień pracy, a na pokładzie znalazł się jeszcze m.in. Bluetooth 5.0. Nie zabrakło także złącza HDMI, a to oznacza, że po uruchomieniu na sprzęcie aplikacji, możemy ją przesłać na rzutnik czy telewizor. HTC 5G HUB pozwalać ma na bardzo szybkie strumieniowanie treści, a producent zapewnia, że nawet nowe gry są mu niestraszne. Bez trudu da się także skonfigurować na nim VPN. Jeżeli ktoś więc będzie szukał mobilnego Internetu w standardzie 5G, to rozwiązanie od HTC może być dla niego wybawieniem. Niestety, ale nie podano jeszcze ceny urządzenia. Znając jednak producenta obawiamy się, że ta będzie po prostu zabójcza, a klienci sięgną po inne, tańsze rozwiązania.

Routery oraz modemy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: HTC / YouTube

Related posts

Leave a Comment