sleep-better-with-runtastic

Sleep Better with Runtastic – zaawansowane monitorowanie snu

Obecnie na rynku znajdziemy multum rozwiązań służących monitorowaniu naszych aktywności. Od prostych aplikacji do monitorowania snu po inteligentne opaski, które zbierają dane z kilkunastu czujników, aby je następnie przetworzyć i podać w przystępnej formie użytkownikowi. Czy nowa propozycja Runtastica wniesie powiew świeżości, czy będzie jedynie powieleniem obecnych standardów?

sleep-better-with-runtastic

Tytułowa aplikacja wyszła spod skrzydeł studia odpowiedzialnego za jedną za najpopularniejszych aplikacji dla biegaczy, czyli Runtastic. W działaniu przypomina niedawno przeze mnie opisywaną opaskę Sony SmartBand, choć występuje tutaj kilka różnic. Przede wszystkim wspomniany gadżet był w pełni zautomatyzowany, zaś jego obsługa ograniczała się do umieszczenia go w odpowiednim miejscu, czyli na ręce.

Screenshot 2014-11-07-13-03-59

Korzystając z Runtastic musimy zdobyć się na pewną samodyscyplinę, gdyż chcąc uzyskać jak najdokładniejsze wyniki pomiaru, należy regularnie raportować wybrane zdarzenia tj. ćwiczenia, stres, noc nie w swoim łóżku, późna kolacja, spożywanie kawy czy alkoholu. Oczywiście należy pamiętać o ustawieniu budzika, który w inteligentny sposób ustali ostateczną godzinę pobudki. Jak? Monitorując nasze ruchy oraz odgłosy (np. chrapanie) – dzięki czemu algorytm obliczy płytkie oraz głębokie fazy snu i obudzi nas w odpowiednim czasie.

Screenshot 2014-11-07-13-04-35

Nie miałem jeszcze okazji przetestować opisywanego rozwiązania, lecz podobne aplikacje działały na mnie całkiem nieźle. Rano budziłem się wyspany i pełen energii. W przypadku Ruastic otrzymujemy jednak dodatkowy bonus w postaci dokładnej analizy jakości snu, wraz z możliwością notowania ich przebiegu. Nie jestem pewien czy opisywanie koszmarów jest opcją, na którą czekają użytkownicy, choć miło, że takowa się pojawiła.

Jeśli wpis zachęcił was do pobrania Sleep Better with Runtastic, mamy świetną wiadomość – aplikacja w wersji podstawowej jest dostępna za darmo.

Źródło:  Google Play.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...