Dobra wiadomość dla kupujących

Już niedługo wszystkie stacje radiowe będą puszczały „Last Christmas” zespołu Wham!, a to oznacza tylko jedno. Zbliżają się Święta. Sklepy zostaną zalane falami klientów, a jako że duże  grono kupujących przeniosło się do Internetu ta wiadomość z pewnością ich ucieszy: Allegro nawiązało współpracę z InPostem.

all 750x300

Ile razy chcieliście kupić jakiś przedmiot na aukcji, ale okazywało się, że koszty wysyłki są zbyt wysokie i niewspółmierne do wartości zamówienia? Pewnie nie jeden raz. To samo zauważono w Allegro oraz InPost. Podobnie sprawa ma się ze zwrotem towaru. Choć przepisy jasno określają taką możliwość, rzeczywistość nie zawsze jest taka różowa, a paragrafy nie mają swojego odzwierciedlenia w praktyce. To wszystko może się zmienić, a w dużej mierze, już się zmieniło.

Współpraca Allegro z InPostem zapowiada się wyśmienicie. Pojawiły się dwie nowe opcje wysyłki towaru – do paczkomatów oraz listów poleconych. Obie realizowane właśnie przez InPost. Każdy kto choć raz odliczał minuty spędzone na poczcie, stojąc w ogromnej kolejce po odbiór przesyłki, ten z pewnością doceni dostępność paczkomatów. Wprawdzie ich dostępność jest znacznie mniejsza niż do tradycyjnych pocztowych placówek, ale to powoli się zmienia. Obecnie w 260 miastach w Polsce jest 1100 żółto-niebieskich skrzynek, z których można korzystać 24 godziny na dobę.

Ceny za przedstawione opcje wyglądają wyjątkowo zachęcająco. Przedpłata i pobranie 7,99 zł brutto, list polecony 3,94 zł brutto. Ceny są bardzo przystępne, szczególnie że u konkurencyjnych firm często są dwukrotnie wyższe. I co ważne, każda z nowych opcji zawiera potencjalny darmowy zwrot. Oczywiście rozmiary paczkomatów nakładają na przesyłki pewne rozmiarowe ograniczenia, ale to i tak dobry krok w stronę tańszych przesyłek.

Obie firmy na tym zyskają, to nie ulega wątpliwości. Co więcej, jeżeli taki model się przyjmie (a tak pewnie się stanie), wiele firm będzie musiało obniżyć swoje ceny by pozostać konkurencyjnymi. Korzyści dla klientów są ogromne, a obie firmy nie mogły og

Źródło

Foto: jw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...