Słuchawki wokółuszne AKG K550 MKIII zaprezentowane

AKG wprowadza do swojego portfolio sprzętowego kolejny model słuchawek. Tym razem jest to konstrukcja wokółuszna, która oferuje nie tylko precyzyjne brzmienie i izolację od otoczenia. AKG K550 MKIII możemy nazwać również sprzętem iście mobilnym, co w przypadku “dużych” słuchawek nie jest takie oczywiste.

AKG K550 MKIII

Już samo to, że sprzęt jest sygnowany logo AKG daje mi powód, aby sądzić, że AKG K550 MKIII będą modelem nie tylko atrakcyjnym wizualnie, świetnie wyglądającym, ale również cechującym się więcej niż przyzwoitymi walorami muzycznymi. Choć słuchawki kosztują aż 999 PLN, co dla wielu może stanowić barierę nie do przeskoczenia, uważam, że mogą one być warte swojej ceny. Na ile moje osądy okażą się słuszne, mam nadzieję przekonać się podczas testów, kiedy tylko słuchawki trafią na mój warsztat.

AKG K550 MKIII zadebiutowały

Tytułowy sprzęt to tak naprawdę zamknięte słuchawki wokółoszne, które zapewniają użytkownikowi przyjemne odczucia płynące z konsumpcji muzyki. Dźwięk wydobywający się z głośników sprawia wrażenie przestrzennego, co docenią osoby pragnące poczuć pełną scenę utworu.

Ciekawie przedstawia się również pałąk oraz mechanizm składania na płasko (2D-Axis), dzięki któremu transport słuchawek w plecaku lub torbie nie będzie problemowy. Producent chwali się także obecnością odpinanego przewodu o długości trzech metrów oraz lekką wagą, która w przypadku AKG K550 MKIII wynosi jedynie 305 gramów.

AKG K550 MKIII

Słuchawki wyposażone są w przetworniki o średnicy 50 mm, które dostarczają wspaniałe brzmienie AKG dobrze znane z systemów hi-fi oraz różnych urządzeń przenośnych. Brzmienie to charakteryzuje się głębokim basem oraz bogactwem pasma średniego. Są to równocześnie największe przetworniki spośród tych zastosowanych w innych produktach linii. — czytamy w informacji prasowej.

  • Specyfikacja techniczna:
  • Impedancja: 32 Ω
  • Czułość: 114 dB SPL/V
  • Maksymalna moc wejścia: 200 mW
  • Pasmo przenoszenia: 12 Hz do 28 kHz
  • Waga: 305 g
  • Odpinany przewód: 3 m
  • Wtyk: 3.5/ 6.3 mm jack

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...