You are here
Smartfon dla graczy, czyli Asus ROG Gry mobile 

Smartfon dla graczy, czyli Asus ROG

Rynek gier, które rozwijane są na smartfonach stale się rozwija. W końcu są to urządzenia, które mamy praktycznie zawsze ze sobą i możemy na nich grać praktycznie wszędzie. Nie powinno więc dziwić, że pojawią się urządzenia, które zostaną specjalnie pod taką możliwość zaprojektowane. Czym ma być Asus ROG i czy to będzie prawdziwy smartfon dla graczy?

smartfon dla graczy Asus ROG

Coraz więcej firm przychylniej spogląda na gry mobilne. Widać, że wyczuwają w tej gałęzi rozrywki niezły biznes. Nie tak dawno temu Xiaomi ogłosiło, że ich model BlackShark będzie właśnie takim urządzeniem. Trudno też pominąć Razer Phone, który przecierał szlaki. Teraz wydaje się wielce prawdopodobne, że w jego ślady pójdzie także Asus.

Smartfon dla graczy

Asus ROG (Republic of gamers) nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale być może zobaczymy go już za niecały miesiąc. Na Tajwanie będą odbywały się wtedy targi Computex 2018, gdzie najwięksi producenci chwalą się swoimi pomysłami. Miejsce wprost idealne do tego, by pokazać smartfon dla graczy.

Jak można przypuszczać, nie znamy jeszcze ani wyglądu urządzenia, ani tym bardziej jego specyfikacji. Można jednak wysnuć pewne przypuszczenia, bo jeżeli Asus ROG ma sprostać wymaganiom graczy i aplikacji, to powinien być naprawdę mocnym sprzętem. Obecnie najpopularniejszym i najmocniejszym procesorem, który mógłby znaleźć się na pokładzie jest Qualcomm Snapdragon 845. Jeżeli zaś chodzi o pamięć RAM to mniej niż 6GB wydaje się bezcelowe.

Istotne przede wszystkim będzie to w jaki wyświetlacz zostanie wyposażony Asus ROG. Częstotliwość 60Hz lub 120Hz byłaby wskazana.

Czy jest to potrzebne?

Oczywiście zanim poznamy pełną specyfikację, warto zastanowić się nad tym, czy smartfon dla graczy jest w ogóle potrzebny? Kluczową rolę odegra tutaj oczywiście cena. Jeżeli „bebechy” urządzenia nie będą niczym odbiegały od flagowców (a na to się zanosi), które obecnie można dostać na rynku, pieniądze zadecydują o tym czy warto się nie interesować. Desing będzie sprawą drugorzędną, bo nawet najładniejszy sprzęt, a nie oferujący nic ponad to, co ma konkurencja, ma marne szanse na przebicie się. No chyba, że mówimy o Apple.

Asus ROG choć jeszcze nie jest niczym pewnym i cały czas stanowi tajemnice, pokazuje jednak, że dla graczy zaczyna się cudowny okres. Urządzenia mobilne staną się dla nich kolejną platformą, która do tej pory traktowana była z przymrużeniem oka. Owszem pojawiają się na nią tytuły wybitne i wciągające, ale dalej granie kojarzone jest głównie z PC oraz konsolami. Ci ostatni toczą ze sobą nieustanną wojnę, a kto wie, może za parę lat dołączy do niej także trzecia frakcja? Jeżeli nic się nie zmieni, a smartfony dalej będą przekraczały coraz to nowsze granice, zapewne tak się stanie.

O tym, czy Asus ROG coś zmieni, przekonamy się już na początku czerwca.

Najnowsze smartfony, a także sprzęt komputerowy oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GSMArena / GeekSniper

Related posts

Leave a Comment