Jollasss750x300

Smartfon Jolla pracujący pod kontrolą systemu Sailfish już w sprzedaży

Stało się! Wczoraj do sprzedaży trafił długo oczekiwany smartfon firmy Jolla. Chwilowo, można go nabyć jedynie na terenie Finlandii, lecz niedługo urządzenie powinno trafić na kolejne rynki.

jola750x300

Smartfon został wyposażony w dwurdzeniową jednostkę Qualcomm Snaprdragon 400, z zegarem taktowanym częstotliwością 1.3 GHz, grafikę Adreno 305 oraz 1GB pamięci RAM. Nie są to najmocniejsze podzespoły, ale według twórców systemu, konfiguracja sprzętowa powinna zapewnić odpowiednią wydajność dla systemu Sailfish OS. Wspomniany system został stworzony przez byłych pracowników Nokii. Z dokładną historią możecie zapoznać się tutaj.

Dobrą wiadomością jest to, że System pozwala na instalacje aplikacji przygotowanych dla Androida. To niestety nie oznacza, że ludzie porzucą zielonego robota na rzecz raczkującego systemu. To raczej niemożliwe. Właściwie podejrzewam, że urządzeniem na początku zainteresują się głównie entuzjaści nowinek technicznych.

Moje przemyślenia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Na tę chwilę, przewidywanie losów Jolla Sailfish nie ma większego sensu. Pozostaje nam czekać na rozwinięcie sytuacji.

Źródła: DobreProgramy, FrazPC

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...