Nihilumbra trafia do serii „Dobra Gra”

W serii „Dobra Gra” znajdziemy zupełnie nowe na polskim rynku tytuły oraz gry w rozszerzonych wersjach z dodatkową zawartością w formie DLC, mapami czy, też ścieżką dźwiękową. W tym miesiącu seria poszerzyła skład o nowy produkt, którym jest Nihilumbra – wciągająca gra platformowo-logiczna.

Twórcami Nihilumbry jest hiszpańskie studio – BeautiFun Games. Tytuł początkowo pojawił się na platformach mobilnych, jednak coraz większa popularność gry „ zmusiła” twórców do wydania rozbudowanej wersji na komputery osobiste.

„Nihilumbra to wyjątkowe dzieło z gatunku gier niezależnych. Gra niesamowicie pochłania, wyzwala emocje, skłania do refleksji, a czasem powoduje nawet niepowstrzymany galop myśli.” – tak podsumowuje produkcję Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Nihilumbra z pozoru wydaje się być grą podobną do każdej innej tego typu. Jednak opowiedziana w niej historia, stanowi o jej wyjątkowości. Nic więc dziwnego, że zdobyła tak wiele nagród.” – podsumowuje Gawlikowski.

W grze wcielamy się w zrodzonego z nicości Borna (ciekawe czy tylko mi nazwa kojarzy mi się z pewnym bohaterem książki). Naszemu protagoniście udało się zbiec przed klątwą pustki i trafić do niezwykłego świata Nihilumbry, gdzie czekają na niego nie lada wyzwania. W podróży pomocne okazują się nadprzyrodzone zdolności Borna, które to objawiają się czerpaniem mocy z otaczających go kolorów. Każdy z nich uaktywnia w nim nowe umiejętności, które przydadzą się przy rozwiązywaniu łamigłówek czy pokonywaniu przeciwników. Rozgrywkę uprzyjemnia nam nastrojowy podkład muzyczny, którego autorem jest Alvaro Lafuente.

Nihilumbra wydana została w wersji pudełkowej (19,90 zł) oraz cyfrowej (14,90 zł), którą to pobrać możemy z tego adresu. Do wersji elektronicznej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku edycji pudełkowej, dostaniemy w prezencie soundtrack z gry.

Jeśli chcecie zapoznać się z wcześniejszymi tytułami, z tej serii zapraszamy na oficjalną stronę produktu.

 Źródło: Techland

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...