nokia750x300

Smartfon Nokii z Androidem – marzenie stanie się rzeczywistością?

Smartfony Fińskiego producenta, szczególnie te pracujące pod kontrolą Windows Phone cechują się nienagannym wykonaniem, ponadprzeciętnym designem oraz świetnymi aparatami. Niestety, mobilne okienka zniechęcają potencjalnych użytkowników do zakupu. To jednak może szybko ulec zmianie, choć nie bez komplikacji.

nokia750x300

W listopadzie za pośrednictwem Twittera użytkownik Evleaks poinformował o urządzeniu Nokia Normady. Ten wczesny koncept słuchawki pracującej pod kontrolą Androida, miał zostać zapomniany ze względu na zacieśnienie współpracy Nokii z Microsoftem. Okazuje się jednak, że prace nad Normady nie zostały wstrzymane…

Serwis The Verge powołując się na „własne” źródła poinformował o tym, że Nokia nie zaniechała prac nad smartfonem, który ma zostać wyposażony w Androida. Więcej, Normady może pojawić się w sklepach już w przyszłym roku.

Oczywiście, Android byłby znacznie zmodyfikowany przez Fińskiego producenta, który dostosowałby OS do swoich potrzeb. Nie zważając na ten fakt, wszystko wskazuje na to, że Nokia poszła po rozum do głowy i postanowiła zainwestować w przyszłościową platformę mobilną.

Pozostaje jednak jedna istotna kwestia. Czy chęć wypuszczenia smartfona Normady nie koliduje ze sprzedażą Microsoftowi części firmy. Na szczęście transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, a co za tym idzie wstępne ustalenia mogą ulec zmianie. Mamy taką nadzieję.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...