Czy PS Move zadziała z PlaySatation4?

Jeśli ktoś z Was korzystał z kontrolera ruchu na PS3 z pewnością jest zainteresowany, czy starsza wersja urządzenia zadziała z najnowszą konsolą Sony?

Mamy dobrą wiadomość. Co prawda na padzie od „trójki” w gry dedykowane czwartej generacji PlayStation nie zagramy, za to PS Move okaże się kompatybilny z nowym urządzeniem japońskiego koncernu. Możemy zatem Was uspokoić i osoby, które nie będą chciały wydawać pieniędzy na nowy kontroler, mogą spać spokojnie. Tak przynajmniej obiecał nam Shuhei Yoshida, prezes SCE Worldwide Studios na swoim Twitterze.

Jeśli natomiast chcemy zaopatrzyć się w PS Move 2, to nic nie stoi na przeszkodzie. Już w 2012 roku, bowiem Sony opatentowało tajemniczo brzmiący sprzęt o nazwie „Flat Joystick Controller”. Do tej pory firma nie udostępniała żadnych materiałów na jego temat… Do teraz.

http://www.youtube.com/watch?v=KywklJJoJ5s

Wygląd kontrolera, w porównaniu do starszej wersji wydaje się być lekko zmodyfikowany. Mianowicie możemy zaobserwować, że tuż pod krzyżakiem pada da się zauważyć touch-pad, podobny do tego znajdującego się na Dualshocku 4 do PS4.

Gry wykorzystujące kontrolery ruchowe cieszą się sporą popularnością. Wliczając do tego fakt, że Microsoft opracował Kinecta 2.0, a Sony zdążyło odświeżyć kamerkę „Eye”, powstanie nowej wersji PS Move jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...