Czy PS Move zadziała z PlaySatation4?

Jeśli ktoś z Was korzystał z kontrolera ruchu na PS3 z pewnością jest zainteresowany, czy starsza wersja urządzenia zadziała z najnowszą konsolą Sony?

Mamy dobrą wiadomość. Co prawda na padzie od „trójki” w gry dedykowane czwartej generacji PlayStation nie zagramy, za to PS Move okaże się kompatybilny z nowym urządzeniem japońskiego koncernu. Możemy zatem Was uspokoić i osoby, które nie będą chciały wydawać pieniędzy na nowy kontroler, mogą spać spokojnie. Tak przynajmniej obiecał nam Shuhei Yoshida, prezes SCE Worldwide Studios na swoim Twitterze.

Jeśli natomiast chcemy zaopatrzyć się w PS Move 2, to nic nie stoi na przeszkodzie. Już w 2012 roku, bowiem Sony opatentowało tajemniczo brzmiący sprzęt o nazwie „Flat Joystick Controller”. Do tej pory firma nie udostępniała żadnych materiałów na jego temat… Do teraz.

http://www.youtube.com/watch?v=KywklJJoJ5s

Wygląd kontrolera, w porównaniu do starszej wersji wydaje się być lekko zmodyfikowany. Mianowicie możemy zaobserwować, że tuż pod krzyżakiem pada da się zauważyć touch-pad, podobny do tego znajdującego się na Dualshocku 4 do PS4.

Gry wykorzystujące kontrolery ruchowe cieszą się sporą popularnością. Wliczając do tego fakt, że Microsoft opracował Kinecta 2.0, a Sony zdążyło odświeżyć kamerkę „Eye”, powstanie nowej wersji PS Move jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...