oukitelk6000

Smartfon z olbrzymim akumulatorem

Bolączką nowych urządzeń jest ich bateria, a dokładnie to, że trzeba ją co dzień lub dwa ładować. Oukitel jest chińskim producentem, który zapowiedział nowy smartfon – K6000. Telefon o potężnym ogniwie wspierającym szybkie ładowanie.

oukitelk6000

Oukitel K6000 wyróżnia się na tle konkurencji rozmiarem baterii. Bowiem zamontowany w urządzeniu akumulator ma pojemność 6000 mAh. Producent twierdzi, że po 5 minutach ładowania będziemy mogli prowadzić do 5 godzin rozmów w technologii  2G. Jest to rewelacyjny rezultat i nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem. To jeszcze nie wszystko, producent wyposażył K6000 w funkcję Power Banku, czyli będziemy mogli z jego akumulatora podładować inny telefon, czy cokolwiek innego. Niestety wiemy tylko, jaką baterię będzie mieć smartfon Oukitela, ale nie znamy jego specyfikacji. Chińczycy twierdzą, że w specjalnym trybie oszczędności energii może wytrzymać nawet do 10 dni bez ładowania. Wynik rewelacyjny, ale wpływ mają na to parametry urządzenia, z pewnością nie będzie to potężny smartfon. Nie jest to jedyny telefon tego producenta, trwają prace nad K10000, w którym, jak sama nazwa wskazuje, zostanie zamontowany akumulator o pojemności 10000 mAh.

W tym projekcie jest jeszcze wiele niewiadomych. Mimo wszystko mam nadzieję, że prace koncernu zostaną docenione przez rynek i może ktoś skorzysta z ich osiągnieć. Ciekawi mnie bardzo, jak tak wielkie baterie poradzą sobie z ciepłem i jaki będzie ich całkowity czas ładowania. Obecnie technologia szybkiego ładowania jest bardzo ceniona, bowiem ładowanie aparatów stało się codziennością. Producenci starają się to maksymalnie skrócić. Mam nadzieję, że w końcu ktoś wynajdzie taki rodzaj baterii, że będziemy mogli wrócić do 14 dni bez ładowarki, jak za czasów Nokii 6310i.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...