You are here
Smartfony Nokia znacznie przyspieszą artykuły News 

Smartfony Nokia znacznie przyspieszą

Brawo Nokia! Firma podjęła konkretne kroki mające zapobiegać agresywnemu „ubijaniu” aplikacji działających w tle. To jak łatwo zgadnąć, przełoży się na prędkość działania urządzenia. Wyjaśniam, w jaki sposób HMD Global uzyskało wspomniany wynik.

Nokia
fot. Nokia

Nokia, a uściślając — jej obecny właściciel HMD Global nie do końca radzi sobie z optymalizacją smartfonów. Chcąc uzyskać lepszy czas pracy na baterii, w oprogramowaniu stosowano rozwiązanie pod nazwą Evenwell. Sęk w tym, że narzędzie to, choć skuteczne w realizacji swojego celu, powodowało zbyt agresywne wyłączanie aplikacji działających w tle. Dla użytkowników oznaczało to dwa problemy.

Nokia rezygnuje z Evenwell

Laura z HMD Global poinformowała o zmianach za pośrednictwem forum wsparcia marki. Z komunikatu możemy dowiedzieć się tego, że wycofanie agresywnego w działaniach narzędzia Evenwell było możliwe dzięki wprowadzeniu przez Google skuteczniejszego i łagodniejszego rozwiązania. Adaptacyjna bateria, bo o nią chodzi, obchodzi się „lżej” z aplikacjami działającymi w tle. To oznacza wymierne korzyści dla użytkowników smartfonów marki Nokia. Jakie konkretnie?

Dzięki temu, że aplikacje nie będą musiały nagminnie ładować się od nowa, użytkownik zyska wygodę pracy z urządzeniem w trybie wielozadaniowym. Pomyślcie tylko, jak mogą czuć się osoby, które, chcąc odpisać na komentarz na Facebooku, ubiją przypadkowo aktualnie otwartą kartę w przeglądarce. Zmiana jest więc na plus, ale wiąże się z nią dodatkowy bonus. Otóż zmniejszenie częstotliwości ponownego ładowania programu, oszczędzamy akumulator. To w połączeniu z funkcją Androida o nazwie „Adaptacyjna Bateria” może oznaczać wzrost wydajności w kwestii zarządzania energią.

Trzeba przyznać, że firma zwraca uwagę na głosy użytkowników. Może nowe smartfony nie są najciekawszymi urządzeniami na rynku mobilnym, ale trzeba przyznać, że koncern stara się dopieszczać swoich klientów. Widać to chociażby po wzorowym wsparciu w zakresie aktualizacji do nowszych wersji Zielonego Robota. Tak trzymać! Smartfony tego i innych producentów znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Nokia

Related posts

Leave a Comment