design

Smartfony to nie tylko potężne urządzenia

Nie da się ukryć, że jakiś czas temu producenci smartfonów stwierdzili, że ich urządzenia mają być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Efektem tego była znaczna poprawa wizualna słuchawek. Niestety, teraz proces ten zwolnił tempa, a szkoda.

design

Obecnie na rynku mamy dostępnych kilka naprawdę ładnych słuchawek. Piękno w tych przypadkach, niestety, wiąże się z adekwatną ceną. Producenci największą wagę przykładają do designu najdroższych modeli. Niestety zauważyłem pewne zjawisko, głównie u producentów pochodzących z Chin. Upodabniają oni swoje smartfony i ich oprogramowanie do sprzętu Apple. Rozumiem, wzorować trzeba się na najlepszych. Z tym, że Apple wypuszcza dwa flagowe modele do roku, kiedy chińscy producenci pokazują ich znacznie więcej. Wizualnie duża cześć z nich jest po prostu trochę zmieniona. Brak tym projektom polotu. Designerzy zmieniają byle szczegół na tyle urządzenia i uważają, że to wystarczy, ale często wciąż ich projekt ma duży pierwiastek wspólny z Apple. Jestem za korzystaniem z istniejących już pomysłów, ale trzeba je udoskonalać, a nie trochę zmieniać.

Duży postęp w kwestii designu zrobiło Sony podczas projektowania nowej serii Z5. Widać powiew świeżości, te telefony wyróżniają się na rynku, mimo to wciąż wiadomo, że to jest Sony. LG stworzyło charakterystyczne urządzenia, jednak nie mam przekonania co do ich wyglądu. Duży przeskok, a właściwie zerwanie z tradycją, widać u Samsunga, który projektując Galaxy S6, stanął na wysokości zadania i odszedł od stylistyki modelu S5. Smartfony HTC są projektowane z głową. Barwy, w jakich występują tańsze modele, trafiają do młodszych i starszych użytkowników. Natomiast flagowe urządzenia są wykonane z metalu. W wyniku afery, jaka wybuchła po premierze HTC A9, wiemy, że Apple ściągnęło tak naprawdę wzornictwo od Tajwańczyków. Trochę to naciągnę, ale możemy stwierdzić, że to dzięki HTC większość chińskich smartfonów wygląda tak, a nie inaczej.

Bez wątpienia najnowsze telefony to inna bajka, niż znane sprzed kilku lat pierwsze plastikowe smartfony. Niestety, jak dla mnie za dużo urządzeń jest zbyt zbliżonych wizualnie do siebie, ale z drugiej strony, skoro coś jest ładne, to po co kombinować? Z niecierpliwością czekam na nowego iPhone’a 7 i Samsunga Galaxy S7, bo te dwa urządzenia mogą namieszać w modowym świecie telefonów.

 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...