Chrome dla Androida pozwoli zaoszczędzić nawet 70% danych pakietowych!

 

System kompresji danych w przeglądarce Chrome nie jest niczym nowym. Sam korzystam z owej funkcji i, co ważne, jestem zadowolonym użytkownikiem. Nie mniej dotychczas udało mi się zaoszczędzać maksymalnie do 50% transferu. To sporo, lecz można więcej, co udowadnia samo Google…

ChromeSaver750x300

Wszystko zaczęło się od Opery Mobile, która to wprowadziła (wiele lat temu) opcję kompresji danych. Wszystko odbywało się dzięki „przepuszczaniu” pakietów przez serwery firmy, a następnie ponownemu odsyłaniu uproszczonej już zawartości do użytkownika. Działało to świetnie i nic dziwnego, że konkurencja poszła w ślady Opery. Google po pewnym czasie również zaimplementowało stosowne rozwiązanie w swojej przeglądarce Chrome, dając tym samym szansę na zaoszczędzenie nawet połowy transferu danych. To było „coś”.

Oczywiście kompresja miała, i w sumie dalej ma, jeszcze jedną istotną zaletę – pozwalała korzystać z dobrodziejstw sieci w regionach, w których nie uświadczymy szybkiego połączenia 3G tudzież LTE. Właśnie z myślą o kłopotliwie wolnych łączach gigant z Mountain View postanowił udoskonalić funkcję oszczędności transferu, o czym nie omieszkał poinformować na swoim blogu. Naturalnie kompresja odbywa się tutaj również w formie „wycięcia” ze stron grafik, lecz użytkownik może je wczytać za sprawą jednego kliknięcia.

Na początku nowy tryb Data Sever będzie dostępny jedynie na terenie Indonezji oraz Indii. Nie oznacza to jednak, iż opcja nie pojawi się w innych regionach. Może jest to wyłącznie kwestią czasu.

Źródło: chrome.blogspot

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...