You are here
Smartisan Nut Pro 3 – flagowiec od TikTok istnieje i ma się dobrze artykuły News 

Smartisan Nut Pro 3 – flagowiec od TikTok istnieje i ma się dobrze

Może lekko przesadzamy, stwierdzając, że Smartisan Nut Pro 3 to urządzenie od samego TikTok’a, ale stworzyła go firma matka, posiadająca jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Producent wprawdzie zarzeka się, że jego smartfon nie jest przeznaczony tylko dla miłośników wyżej wspomnianej aplikacji, ale patrząc na jego specyfikację widać, że będzie z nią doskonale współpracował.

Smartisan Nut Pro 3
Fot. Smartisan Nut Pro 3

Urządzenia z logiem Smartisan nie pojawiały się na rynku od prawie roku i sądziliśmy, że już tak zostanie. Wszak konkurencja jest ogromna i trudno oczekiwać, żeby każdy wypuszczony do sklepów smartfon sprzedawał się na tyle dobrze, żeby opłacało się go produkować. Jednak za Smartisanem stoi ByteDancem, czyli chińska firma, która wykupiła start-up musicaly i zmieniła go w TikTok. Zważywszy na popularność aplikacji oraz przychody, które ta generuje, firma może sobie pozwolić na pewne szaleństwa. I jednym z nich jest ten smartfon, ale w tym szaleństwie jest metoda.

Smartisan Nut Pro 3

Trzeba przyznać, że Smartisan Nut Pro 3 wyróżnia się swoim designem od innych telefonów. Blisko mu bowiem do starszych iPhone’ów, bo producent nie zdecydował się na obłe kształty obudowy, które teraz znajdziemy w niemal każdym modelu na rynku. Udało się przy tym zachować sensowną grubość, bo urządzenie ma zaledwie 7.8 mm. Warto zwrócić uwagę także na notch, który jest podobny do tego, co widzieliśmy w EssentialPhone, czyli w kształcie litery U. Dziwić może trochę design aparatów na pleckach urządzenia, bo umieszczono je w prostokątnym module, ale widać producent miał ku temu jakiś powód.

Specyfikacja Smartisan Nut Pro 3

Zostawmy na chwilę sam wygląd urządzenia i przejdźmy do tego, co najważniejsze, czyli jego specyfikacji. Smartisan ma wszystko to, co warto żeby miał na pokładzie flagowiec z krwi i kości. Sam wyświetlacz ma przekątną 6.39 cala i wykonano go w technologii AMOLED (rozdzielczość FHD+). Nie musimy chyba dodawać, że pod samym ekranem znajduje się czytnik linii papilarnych, ale jak sprawuje się jego działanie, tego nie wiadomo. Procesorem zarządzającym został tutaj najmocniejszy z obecnie dostępnych na rynku procesorów.

Ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 855+ wspomagany jest przez 8 GB RAM lub nawet 12 GB RAM w zależności od wybranej wersji. Jeżeli chodzi o przestrzeń na dane, to tutaj także klienci dostaną wybór – 128 lub 256 GB. Akumulator w urządzeniu ma pojemność 4000 mAh i ma być wyposażony w technologię szybkiego ładowania, ale nie podano konkretów w tej kwestii. Do tego dochodzi jeszcze slot na dwie karty SIM, ale na pokładzie zabrakło złącza słuchawkowego miniJack 3.5 mm.

Kamery i cena

Skoro wspomnieliśmy, kto stoi za tym urządzeniem, to spójrzmy na jego możliwości fotograficzne. Trzeba przyznać, że „na papierze” wyglądają one bardzo obiecująco. Kamera do selfie ma matrycę od Samsunga z 20 Mpix oraz przysłoną F2.0. Główny zestaw aparatów składa się z czterech oczek. Główne z nich ma matrycę Sony IMX586 i ma 48 Mpix z przysłoną F1.75. Do tego dochodzi jeszcze ultra szeroki kąt (123 stopnie pole widzenia) z 13 Mpix oraz teleobiektyw z 8 Mpix i oczko do zdjęć makro z 5 Mpix. To ostatnie ma pozwalać na robienie zdjęć z odległości 2 cm od obiektu. Sam smartfon pozwala na nagrywanie slow motion w 480 fps’ach i wyposażono go m.in. w Super Night Vision 2.0.

Telefon pozwala na jednoczesne nagrywanie materiałów z wykorzystaniem kamery do selfie i głównego zestawu aparatów. Widać więc, że może się jednak przydać do TikTok’a. No dobrze, a ile ma kosztować? Model z 8 GB RAM i 128 GB dyskiem w przeliczeniu na złotówki ma kosztować około 1580. Większa przestrzeń dyskowa, czyli 256 GB to koszt około 1720 złotych, a model z 12 GB RAM i 256 GB dyskiem około 1950 złotych. Smartisan Nut Pro 3 dostępny będzie w Chinach i raczej niewielkie szanse na to, żeby trafił do innych krajów, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Smartisan / GizmoChina / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment