You are here
Zmiany w Sony – oto nowy szef SCE Worldwide Studios Gry konsole 

Zmiany w Sony – oto nowy szef SCE Worldwide Studios

Jesteśmy świadkami naprawdę wielkich zmian, jeżeli chodzi o sytuacje japońskiego giganta. Z jednej strony ma on problemy ze swoim działem mobilnym, a z drugiej przygotowuje się do jednej z ważniejszych premier, czyli nowej konsoli PlayStation 5. Zmiany w Sony, które właśnie ogłoszono, są jednak w tym przypadku zmianami „na plus”. Nowy szef zna się na swojej robocie, jak nikt inny.

Zmiany w Sony
Fot. Hermen Hulst

SCE Worldwide Studios zrzesza producentów, którzy odpowiedzialni są za tytuły ekskluzywne na konsolę Japończyków. W portfolio znajdują się między innymi Naughty Dog, Sucker Punch Productions czy Guerrilla Games. I właśnie to ostatnie studio okazało się tym najważniejszym, ponieważ stołek szefa SCE Worldwide Studios przypadł w udziale Hermenowi Hulstowi, czyli jednemu z założycieli Guerrilla Games.

Zmiany w Sony

To duże zmiany w Sony, które jednak firmie mogą pomóc. Hermen Hulst był także ostatnio dyrektorem zarządzającym w Guerrilla Games, a teraz przyjdzie mu zarządzać aż czternastoma firmami w skład których wchodzą studia produkujące ekskluzywny dla PlayStation. Hulst ma ogromne doświadczenie w branży gier wideo, bo wystarczy przypomnieć, że jego studio wypuściło na rynek takie produkcje, jak Killzone czy Horizon: Zero Dawn. On sam współpracował ostatnio z Kojima Productions przy okazji ich Death Stranding. Teraz będzie miał okazje nadzorować inne firmy i wspierać je w dążeniu do perfekcji. Tak o tej zmianie w rozmownie z GamesIndustry, wypowiedział się CEO PlayStation, Jim Ryan:

„Hermen jest Europejczykiem, który obejmie jedno z głównych biur PlayStation. Uważam, że wszyscy w Europie powinni być zachwyceni, szczęśliwi i dumni z tego, co się właśnie dzieje. Hermen jest jednym z najbardziej skutecznych i szanowanych liderów w branży gier wideo. Jest zaciekłym zwolennikiem zespołów, którymi kieruje, i rozumie, jak wzmocnić kreatywny talent w celu budowania wspaniałych doświadczeń. Nie mam wątpliwości, że Hermen może poprowadzić nasze zespoły do dostarczania atrakcyjnych i różnorodnych doświadczeń w stałym rytmie. ”

Hermen Hulst, który zajął miejsce Shawna Laydena , dodał jeszcze:

„Od 2001 roku ściśle współpracuję z PlayStation i całą rodziną Worldwide Studios. Mam ogromny szacunek i podziw dla kreatywnego talentu i ambitnych pomysłów w sieci studiów w USA, Europie i Japonii.”

To nie koniec zmian w Sony

Zmiany w Sony dosięgły także inną ważną do tej pory w SCE Worldwide Studios osobę. Shuhei Yoshida, pełniący do tej pory funkcje prezydenta, będzie od teraz zajmował się nadzorem nad produkcjami bardziej niszowymi, czyli popularnie zwanymi „indykami”. To może być ciekawe doświadczenie dla Yoshidy, a tak o tej zmianie wypowiedział się Jim Ryan:

„Wszyscy wiedzą z jak wielką pasją Shu podchodzi do niezależnych gier – stanowią one siłą napędową branży, dzięki czemu nasze portfolio jest tak wyjątkowe dla graczy. Te szalenie twórcze doświadczenia zasługują na skupienie, a mistrz taki jak Shu będzie dbał o to, żeby cała organizacja SIE współpracowała z niezależnymi programistami, poprzez kulturę wspierania i świętowania ich wkładu w platformy PlayStation.”

Zobaczymy, jak zmiany w Sony wpłyną na ich gry, ale jesteśmy dobrej myśli. Widać, że firma planuje mocno zaatakować w momencie premiery PlayStation 5 i miejmy nadzieję, że za tym atakiem, będą stały bardzo mocne tytuły.

Konsole oraz najlepsze gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesIndustry / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment