Smartwatche z Android Wear będą tańsze. Wszystko za sprawą nowych chipów Mediateka.

Tajwański koncern, znany z niedrogich układów scalonych poinformował właśnie o debiucie nowego chipu – MT2601, przeznaczonego do współpracy z urządzeniami z rodziny wearable.

mediatek-MT2601

 

Inteligentne zegarki wyposażone w specjalną wersję zielonego robota nie należą do urządzeń najtańszych. Nic dziwnego, wszak większość z nich wykorzystuje układy Qualcomm Snapdragon 400, czyli jakby nie patrzeć produkt topowego producenta. Wyjątkiem jest tu Motorola, która zdecydowała się na chip Ti OMAP. Pozostała część smartwatchy to b-brandy, pracujące pod kontrolą autorskich Osów, których możliwości w stosunku do Android Wear wypadają blado.

Teraz za sprawą nowych układów MediaTeka sytuacja może ulec zmianie. Czy to zwiastun wysypu chińskich zegarków, pracujących pod kontrolą systemu giganta z Mountain View? Z mojego punktu widzenia tak, gdyż nasi skośnoocy przyjaciele miłują się w układach tajwańskiego koncernu, który jakby nie patrzeć oferuje bardzo atrakcyjne cenowo chipy. To z kolei może pozwolić na obniżenie kosztów produkcji smartwatchy.

Teraz kilka słów o samym MT2601. Jest to dwurdzeniowy chip wykorzystujący rdzenie Cortex-A7, taktowane zegarem 1,2 GHZ oraz grafikę Mali-400. Naturalnie zaimplementowano w nim szereg czujników oraz modułów łączności. Dodajmy do tego niskie zapotrzebowanie na energie i obsługę maksymalnej rozdzielczości 960 x 540 pikseli i otrzymujemy naprawdę ciekawy produkt.

Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak czekać na ruch chińskich producentów, czyli zapowiedzi nowych inteligentnych zegarków. Trzymamy kciuki.

Źródło: MediaTek

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...