You are here
Snapchat ma prawo do wykorzystania naszych zdjęć News 

Snapchat ma prawo do wykorzystania naszych zdjęć

Snapchat zyskuje coraz większa popularność. Z każdym dniem przybywa nowych użytkowników. Duża część z nich stanowią młode osoby wysyłające sobie śmieszne zdjęcia, ale  nie tylko. Niestety nie mam dla Was dobrej wiadomości, w aplikacji zaszły duże zmiany.

snapchat

Interfejs programu pozostanie taki jaki jest, ale Snapchat otrzymał nowe prawa dotyczące wysyłanych przez nas zdjęć. Od teraz aplikacja ma wszelkie prawa do naszych fotografii, a dokładnie do: przechowywania, dystrybuowania, wyświetlania, użytkowania, promowania i edytowania. Może z naszymi selfi zrobić co się jej tylko podoba. Wiadomo, że przez serwery przechodzi miliony zdjęć dziennie i prawdopodobieństw wylosowanie naszego ujęcia jest niewielkie, ale zawsze jest. Od niedawna w programie sporo się zmieniło, są nowe filtry do zdjęć, zostały wprowadzone dodatkowe funkcje do plików video i to wszystko są dobre zmiany. Niestety to, co teraz wprowadził Snapchat to przesada. Aplikacja ma przede wszystkim służyć użytkownikom, a nie okradać ich z prywatności. Mam nadzieję, że ten zapis pojawił się tylko po to, aby kilka zdjęć zostało wybranych do akcji reklamowych, ale nigdy nic nie wiadomo.

Snapchat miał już kiedyś do czynienia z FTC, czyli Federalna Komisją Handlu, kiedy udowodniono, że snapy nie są kasowane. Ludzie w różny sposób wykorzystują aplikację. Większość zdjęć wysyłanych jest po prostu zabawna, od niedawna korzysta się również ze Snapchata, jak z komunikatora. Niestety są też nieco odważniejsi ludzie, którzy udostępniają treści, przeznaczono dla osób dorosłych albo takie, których nikt nie powinien oglądać. Jak naprawdę aplikacja wykorzystana nasze zdjęcia i czy wykorzysta, to się dopiero okaże.

źródło: theregister
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment