SnapchatTwitter750x300

Snapchat przegonił Twittera i to nie koniec…

Snapchat rośnie w siłę. Z zabawki dla nastolatków przerodził się w potężne, choć nietypowe medium społecznościowe. Czy warto jednak z niego korzystać?

SnapchatTwitter750x300

Snapchat to dość oryginalny twór, którego możemy zaszufladkować gdzieś pomiędzy globalnym serwisem społecznościowym a komunikatorem. Ciężko jednoznacznie stwierdzić do jakiego typu usług bliżej wspomnianemu produktowi. Jedno jest jednak pewne – zdobył on olbrzymią popularność i to nie tylko u nastolatków.

Owszem, początkowo serwis dedykowany był młodszym użytkownikom smartfonów. Przesyłanie krótki 10-sekundowych fotek tudzież filmików pozwało na zabawną wymianę informacji, które po określonym czasie zwyczajnie „znikały”. Miało to na celu zabezpieczenie danych przed skopiowaniem i przesłaniem dalej. Taka złudna otoczka bezpieczeństwa. Cóż, naturalnie dało się zabezpieczenie obejść, ale założenie pozostawało niezmienne. Oczywiście prywatne wiadomości to nie wszystko. Użytkownicy mogą tworzyć coś na zasadzie ulotnego News Feedu i właśnie tę funkcję pokochały miliony, włącznie z artystami i celebrytami.

Co ciekawe Snapchat przegonił w liczbie aktywnych użytkowników nawet Twittera. Nie wierzycie? Liczby mówią same za siebie. Z „Ćwierkacza” korzysta już ponad 140 milionów userów, podczas gdyż Snap może pochwalić się o 10 milionów większą liczbą. Różnica na pozór wydaje się mała, ale powiem jeszcze raz – dziesięć milionów. To robi wrażenie. Istotne jest przy tym to, że z miesiąca na miesiąc pierwszy z wymienionych serwisów staje się coraz potężniejszy, drugi zaś zdaje się trwać w miejscu.

Jaki z tego wniosek? Okazuje się, że chętniej komunikujemy się za pomocą zdjęć lub filmików niż wykorzystując do tego celu krótkie komunikaty tekstowe. Znak czasów? Zastanawia mnie tylko, kiedy na Snapchacie zaczną bywać możni tego świata? Brzmi to zabawnie, ale zważając na to, ze z Twitterem było podobnie, scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny.

Źródło: TheVerge.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...