Samsung Gear Fit 2 zdjęcie opaski

Gear Fit 2 oraz Gear IconX – nowe urządzenia od Samsunga

Dopiero co wyciekły pierwsze informacje o nowej opasce od Samsunga, a producent potwierdza oficjalnie sprzęt. I jest piękny.

Samsung Gear Fit 2 zdjęcie opaski

Zanim przejdziemy do nowej opaski fitnesowej, warto bliżej przyjrzeć się innemu produktowi Samsunga. To także gadżet, którego będzie się używało głównie podczas aktywności sportowych. Gear IconX to słuchawki douszne, które pozbawione zostały jakichkolwiek kabli. Dadzą one użytkownikowi swobodę, o której wcześniej mógł tylko pomarzyć. Ale to nie wszystko co mają do zaoferowania.

Gear IconX włączają się automatycznie w chwili, gdy włożymy sprzęt do ucha. Podczas aktywności fizycznej będą mogły zbierać dane, takie jak nasza prędkość, spalane kalorie, tętno oraz przebytą odległość. Następnie za pomocą Bluetooth dane będzie można zsynchronizować z aplikacją Samsung S Health. Dodatkowo wyposażone są w mikrofon, a użytkownik może wgrać na nie całkiem sporo swojej właśnie muzyki (4 GB miejsca na dane). Urządzenie będzie się ładowało, gdy włożymy je do specjalnego futerału. Minusem może być jednak to, co uważamy za plus. Gear IconX prawdopodobnie dość szybko zgubimy. Słuchawki ważą zaledwie 6,3 gram każda, a brak jakiegokolwiek łączącego je ze sobą elementu może stanowić problem.

http://www.youtube.com/watch?v=_Qto3jm36Tw

Za to będą współpracowały i łączyły się praktycznie z każdym smartfonem, który wyposażony jest w Androida KitKat 4.4 lub nowszego. Podobnie jak Gear Fit 2, co jest dużym krokiem naprzód w porównaniu do poprzedniej opaski współpracującej tylko ze sprzętami Samsunga. Opaskę postawiono na autorskim Tizen, co z pewnością ucieszy wielu developerów i trzeba wierzyć w to, że nie pozostawią Gear Fit 2 bez wsparcia. Urządzenie jest wodo i pyłoodporne (norma IP68), a jego akumulator (200 mAh) powinien zapewnić dość długie działanie. Wrażenie robi odświeżony design. Jest więcej krągłości i wygląda to zdecydowanie lepiej niż w przypadku poprzednika.

Ekran Gear Fit 2 to oczywiście Super AMOLED (przekątna 1,5 cala, 216×432 px), a wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy procesor, 512 MB RAM oraz 4 GB miejsca na dane. Oba sprzęty powinny trafić do sprzedaży jeszcze w czerwcu. Samsung naprawdę się przyłożył i pokazał, że potrafi robić urządzenia wearable, ale w starciu z opaską Xiaomi może przegrać. A pogrąży go cena, bo w Polsce Gear Fit 2 będzie kosztował około 800 złotych.

Źródło: Samsung
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...