You are here
Snapdragon 712 zachwyci fanów dobrego brzmienia w smartfonach artykuły News 

Snapdragon 712 zachwyci fanów dobrego brzmienia w smartfonach

Qualcomm wprowadza nowy procesor z serii Snapdragon 712, którego główną zaletą jest obsługa BroadCast Audio oraz TrueWireless Stereo. To model średniopółkowy, którego zadaniem ma być przede wszystkim obsługa wysokiej jakości muzyki przez słuchawki bezprzewodowe.

Snapdragon 712
fot. Qualcomm

Walka na polu układów do urządzeń mobilnych toczy się między Qualcommem oraz MediaTekiem. Niemniej, obydwie firmy muszą mieć się na baczności, gdyż konkurencja nie śpi. Zarówno Huawei, jak i Samsung produkują własne, dodam, całkiem udane procesory. Niektóre z nich dedykowane są konkretnym klientom, na przykłada fanom muzyki. Właśnie dla tych ostatnich powstaje Snapdragon 712, którym Qualcomm może wypełnić lukę w swojej ofercie.

Muzyczny Snapdragon 712

Snapdragon 712 jest bezpośrednim następcą modelu 710, ale nie różni się od niego znacząco. Jedynie taktowanie procesora wzrosło o 100 MHz, co nie powinno wpłynąć szczególnie na wydajność układu. Mówi się co prawda o 10 proc. wzroście w tej kwestii, ale podchodziłbym do tego z rezerwą.

Istotniejsze z mojego punktu widzenia wydaje się coś zupełnie innego. Mam tu na myśli właściwości multimedialne, które zyskały nowy wymiar ze względu na implementację BroadCast Audio oraz TrueWireless Stereo. Osoby korzystające ze słuchawek bezprzewodowych powinny być zadowolone jakością dźwięku uzyskiwanego poprzez zastosowanie rzeczonego układu.

Źródło: Qualcomm

Related posts

Leave a Comment