You are here
Blokujesz reklamy w Spotify? Dostaniesz bana Aplikacje artykuły mobile News 

Blokujesz reklamy w Spotify? Dostaniesz bana

Reklamy w darmowej wersji Spotify są uciążliwe, ale konieczne, jeśli chcemy korzystać z serwisu bez opłat. Istnieją oczywiście obejścia tego ograniczenia, jednak włodarze usługi zamierzają rozprawić się z użytkownikami korzystającymi ze wspomnianych narzędzi.

Spotify
fot. Pixabay

Pamiętacie reklamę w Spotify, która przerywała odtwarzaną aktualnie muzykę dźwiękiem kociego miałczenia? Ja tak, szczególnie że przeważnie spotykało mnie to podczas porannego biegania. Nie twierdzę, że przekonało mnie to do opłacania subskrypcji premium, jednak skłamałbym, pisząc, że nie miało to żadnego wpływu. Nie każdy użytkownik chce jednak grać fair wobec serwisu, przez co w 2018 roku ponad 2,3 miliona userów użyło narzędzi do blokowania wspomnianych reklam. To, jak łatwo zgadnąć, nie odpowiadało włodarzom i spotkało się ze stanowczą reakcją.

Ban w Spotify zdobyć będzie nietrudno

Już w ubiegłym roku użytkownicy kombinujący z blokowaniem reklam zostali upomniani i czasowo zablokowani. Jeśli sytuacja powtarzała się, serwis mógł nałożyć na daną jednostkę permanentny ban. Niemniej, była to jedynie możliwość. 

Nowy regulamin usługi jest w tej kwestii znacznie ostrzejszy. Precyzyjnie określa, że blokowanie reklam w serwisie jest całkowicie zabronione. Oznacza to, że osoby, które dopuszczą się wykroczenia wobec Spotify, mogą spotkać się z natychmiastową blokadą dostępu do konta.

Nowe ustalenia wejdą w życie dokładnie 1 marca. Jeśli więc wy lub wasi znajomi wykorzystujecie wspomniane rozwiązania, rozważcie zastąpienie go wersją premium lub darmową edycją z reklamami. Warto wspomnieć, że usługa streamingowa z muzyką działa świetnie na urządzeniach dostępnych w naszym sklepie internetowy.

Źródło: Spotify, AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment