Lumia3750x300

Snapdragon 820 we flagowcach Microsoftu — już w przyszłym roku

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po premierze Lumii 950 i 950 XL, a już dochodzą nas wieści o pracach Microsoftu nad nowymi topowymi urządzeniami. Te będą najprawdopodobniej napędzane układami Snapdragon 820. Ciekawe, czy Qualcomm naprawił w nich błąd znany z modelu 810, czyli nadmierne nagrzewanie się.

Lumia3750x300

Nieoficjalnie mówi się o tym, iż wspomniane procesory mogą zaskoczyć wszystkich innowacyjnym systemem chłodzenia. Fantastycznie, choć obawiam się, że nie będzie to miało wpływu na sprzedaż urządzeń z Windows 10 Mobile. Karty zostały już rozdane i z całą moją sympatią do Microsoftu muszę powiedzieć wprost — kafelkowa, mobilna platforma systemowa nie ma szans w starciu z iOS-em oraz Androidem. Nie znaczy to oczywiście jej końca, ale z pewnością nie zyska ona popularności, którą mogą chwalić się konkurencyjne OS-y.

Microsoft najwyraźniej postanowił nie zrażać się porażkami na tym polu, co zdają się potwierdzać doniesienia o pracach nad następcami całkiem udanych Lumii z linii 950. Nie znamy oczywiście żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej nowych urządzeń, jednak nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem — ich premiera odbędzie się najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku, obstawiałbym nawet czwarty kwartał.

MicrosoftLumia2

Właściwie informacje o nowych Lumiach nie robią już na mnie wrażenia. Cenię Windows na komputerach, jednak na smartfonach okazuje się on klapą. Przynajmniej w postaci z jaką mamy dziś do czynienia. Czekam na moment, w którym Microsoft zdecyduje się zmodyfikować Androida do swoich potrzeb, a musze zaznaczyć, że ma do tego solidne podwaliny. Bogaty zestaw autorskich aplikacji, klientów usług oraz innych ciekawych rozwiązań firmy znajduje się przecież w Google Play.

Cóż, Micorosft posiada kapitał, który pozwala na „robienie błędów”, dlatego też podejrzewam, że zanim firma spojrzy na Androida, za wszelką cenę będzie starała się ratować mobilne okienka.

Źródło

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...