Sniper Elite 3: Afrika – premiera gry już w czerwcu

Wydawnictwo Techland wprowadza do oferty trzecią odsłonę gry snajperskiej – Sniper Elite, o podtytule Afrika. Premiera tytułu planowana jest na koniec czerwca.

Sniper Elite 3: Afrika – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, w kategorii gier snajperskich już pod koniec czerwca zawita na półki sklepowe. Za tytułem stoi studio Rebellion odpowiedzialne także za poprzednie odsłony serii. Akcja gry skupia się na rejonie północnej Afryki podczas II wojny światowej. Ponownie obejmiemy kontrolę nad Karlem Fishburne’em – tytułowym snajperem pracującym pod dowództwem amerykańskich sił zbrojnych, aby chronić kontynent afrykański przed oddziałami Afrika Korps.

Jak przystało na strzelca wyborowego, większość misji wykonywać będziemy w bezpiecznej odległości od celu jednak jest kilka zadań, w których będziemy musieli się wykazać w zwarciu. Żeby nasz plan miał „szczęśliwe” zakończenie, przy oddawaniu strzału pod uwagę musimy wziąć takie czynniki, jak: prędkość wiatru, lub wpływ grawitacji na tor lotu pocisku.

Trzecia część wprowadza do serii kilka nowości:

  • System Relokacji – większą rolę odgrywają, tutaj elementy skradankowe, w skład których wchodzi właśnie wspominany system. Jego mechanizm przedstawia się następująco. Po oddaniu strzałów, należy szybko zmienić pozycję. Jeśli nasza akcja nie wzbudzi podejrzeń wrogich patroli, możemy śmiało wrócić do wcześniejszych działań,
  • System Rozwoju – w zależności od naszych efektów, powyższy system przydziela punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na upgrade ekwipunku i uzbrojenia,
  • Poprawiona rentgenowska kamera pocisków – większa szczegółowość ludzkiej anatomii (uszkodzenia mięśni, układu krążenia) i wizualizacja uszkodzeń pojazdów oraz maszyn – najlepsze trafienia nagradzane są przejściem w tryb filmowej kamery, która podąża za pociskiem, by następnie ukazać mechaniczne uszkodzenia poszczególnych części,
  • Sandboksowe mapy o otwartej strukturze – dzięki, którym otrzymujemy dużą swobodę w wyborze metod oraz sposobu realizacji zadań, co sprawia, że każdy poziom możemy wielokrotnie przechodzić, próbując przy tym odmiennej taktyki.

Sniper Elite 3: Afrika to olbrzymie tereny mające otwarty charakter oraz zróżnicowane misje ze sporą ilością zadań. Tryb dla pojedynczego gracza polega w głównej mierze na wyeliminowaniu konkretnego celu, aby wypełnić powierzone nam przedsięwzięcie, często będziemy musieli przekradać się miedzy zastępami wrogów i w ciszy likwidować naszych oponentów. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przeszli do frontalnego ataku. Musimy się wtedy jednak liczyć z tym, że zwrócimy na siebie uwagę okolicznych patroli.

Twórcy pozwolili nam przejść kampanie w trybie kooperacji, choć gra oferuje również multiplayer online, gdzie znajdziemy m. in tryb „Survival”, w którym próbujemy razem z towarzyszami wytrwać jak najdłużej przeciwko hordom wrogów. Inny z kolei to „Overwatch”, odtwarzający działanie drużyny snajperskiej, gdzie jeden z graczy wciela się w strzelca wyborowego, a drugi odgrywa rolę tzw. spottera, który przekazuje partnerowi cenne informacje, a każdy z nich stara się osłaniać partnera.

W grze znajdziemy, także liczne tryby rywalizacji, gdzie ścierając się z pozostałymi graczami zdobywamy medale oraz punkty doświadczenia.

 http://www.youtube.com/watch?v=UgTLk8duMNU

Premiera trzeciej odsłony Sniper Elite planowana jest na 27 czerwca na platformy: Xbox One, oraz PS4 w cenie 249,90 zł, w polskiej wersji kinowej na Xbox360 i PS3 w cenie 189,90 zł oraz na PC w wersji standardowej w cenie 119,90 zł oraz premium w cenie 149,90 zł.

Źródło: Techland

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...